Biblioteka
PUIKI DOVANA MOKINIAMS VAIKŲ VELYKĖLIŲ PROGA

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvauja paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“  tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Vaikų Velykėlių (Atvelykio) tradicijos itin artimos pačioms Velykoms: vėl yra dažomi ir ridenami margučiai. Taip pat yra žaidžiami įvairiausi linksmi žaidimai – tačiau šios šventės metu visas dėmesys skiriamas vaikams. Vaikų Velykėlės švenčiamos pirmąjį sekmadienį po Šv. Velykų. 

Lietuviams kiaušinis nuo seno buvo gyvybės, gėrio, derlingumo, vaisingumo bei gamtos atgimimo simbolis, žmonės tikėjo magiška jo galia. Margutis buvo ne tik svarbiausias Velykų valgis ir stalo puošmena, bet ir neatsiejamas nuo tradicinių Velykų žaidimų – kiaušinius daužydavo, ridendavo, sukdavo. Senolių išmintis sako, kad per Velykas reikia dovanoti margučius kitiems. Dovanotas kiaušinis suteiks jiems sveikatos, laimės. Toks margutis buvo saugomas, kad nesudužtų, ir laikomas visus metus.

Kadangi dovanoti savo sukurtus margučius pandemijos metu neįmanoma Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos Rima Dyraitė, Asta Balčiūnienė, Aiva Janušauskienė ir Audronė Užtupienė pakvietė mokinius marginti, kurti margučius ir jais dalytis virtualiai. Iš mokinių atsiųstų gražių margučių padarėme DIDĮJĮ MARGUTĮ. Už jį „Švieskime vaikus“ fondas atgabeno į mokyklą knygų.

Rasos Lazauskaitės knygutė „Dviese bijoti drąsiau“- labai šilta ir juokinga istorija, tinkanti ir mažiems, ir dideliems. Nepaprastai šmaikštūs herojų dialogai ir po jais slypinti gili prasmė.             Knygos autorė  ( ji ir knygutės iliustratorė)  pelnė 2018 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmąją premiją.

Kiekvienas mokinys, atsiuntęs savo margučio nuotrauką, gaus dovanų po šią labai smagią knygą.