Biblioteka
Pamoka, skirta gyvūnų globai

Spalio 4 d. per Šv. Pranciškaus mirties metines švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena. Šv. Pranciškus Avyžietis – legendinis šventasis, kuris globojo visus Žemės padarus. Visi vaikai mėgsta gyvūnus. Gyvūnai ne tik džiugina, bet ir išmoko vaikus atsakomybės. Besirūpindamas šuneliu, kačiuku, žiurkėnu, vaikas pradeda suprast, ką reiškia rūpintis silpnesniu.

                      Pirmadienį, spalio 8 d. Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė suorganizavo pradinių klasių mokiniams pamoką, skirtą gyvūnų globai. Iš pradžių visi pažiūrėjo linksmas nuotraukas apie geriausius vaikų draugus – gyvūnus. Bibliotekininkė Laimutė parodė vaikams anglų rašytojos Holly Webb knygutes apie gyvūnėlius. Tai graudžios ir pamokančios istorijos apie gyvūnų, kurių niekas nenori priglausti, išgyvenimus.

                      Biologijos mokytoja Renata Ulinskienė papasakojo apie paukštelių globą. Parodė paukštelių nuotraukų. Pademonstravo varnėnų inkilą, papasakojo, kaip jį pagaminti, kaip įkelti į medį, kad patiktų paukšteliams. Parodė šikšnosparnio nuotrauką ir inkilą šiam švelniam padarėliui, kuris pernakt sunaikina apie 500 uodų. Vaikai turi pasakyti, kurie paukščiai išskrenda iš Lietuvos žiemą ir kurie pasilieka.

                      Mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė pateikė mokiniams užduotį: iš skiemenų sudėlioti gyvūnų teises ir laisves. Ne visi sėkmingai įveikė savas užduotis. Įveikusieji perskaitė, kad gyvūnai turi teisę į laisvę, teisę į priežiūrą, teisę į maistą. Gyvūnai turi teisę į laisvę nuo troškulio ir alkio, laisvę nuo skausmo, laisvę nuo baimės ir streso.

                      Galiausiai į klasę įžengė aštuntokė Ugnė su savo šuneliu Čita rankose. Ugnės mama Jolanta Užusienienė papasakojo vaikams, kad Čitą jie parsivežė iš šunelių prieglaudos. Papasakojo, kiek daug šunelių ten laukia nesulaukia savo šeimininkų.

                      Pamoka pasibaigė smagia dainuojančių katinų dainele. Sotūs ir linksmi katinai dainuoja, nes turi gerus šeimininkus.

                      Vaikai įsiminė svarbiausią dalyką, kad už savo globotinį reikia prisiimti atsakomybę.

                     

Danutė Miknevičienė, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė