Biblioteka
Mažo žmogaus didelis pasaulis

Alizavos pagrindinės mokyklos skaitymo skatinimo būrelio mokiniai su vadove bibliotekininke dalyvavo birželio 3 dieną Rokiškio r. Lailūnų bendruomenės kiemelyje vykusioje šventėje, skirtoje vaikų gynimo dienai. 

plačiau
 
Kūrybinis džiaugsmas su viešniomis iš Šiaurės

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė Šiaurės šalių kultūrą pažįsta kiekvienais metais organizuojamuose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Mokiniai susipažįsta su pačiomis geriausiomis vaikų ir paauglių knygomis, jų rašytojais. Skaito ištraukas iš knygučių, vaidina, interpretuoja, gamina menines kompozicijas. Patiria daug teigiamų emocijų. Ilgai gyvena prisiminimais apie įspūdžių sklidiną savaitę. Už aktyvią veiklą iš Asociacijos Norden ir Šiaurės ministrų biuro sulaukta dovanos. Gegužės 23 d. į Alizavos mokyklą atvyko knygų iliustruotojos iš Suomijos Linda Bondestam ir Jenny Lucander. Viešnias atlydėjo Šiaurės ministrų biuro patarėja kultūros ir švietimo klausimais Brigita Urmanaitė ir Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento  sklaidos ir tyrimų skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūtė.

plačiau
 
„ Jei žmogus nori gerai gyventi, jis turi skaityti knygas .“ Andrius Mamontovas

Balandžio 26 d. Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje vyko Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ naujų „Vaikų bibliotekėlės“ knygų pristatymas. Šio fondo steigėjai - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.

Į renginį suvažiavo aktyviausi mažieji skaitytojai iš viso Kupiškio r. mokyklų. Dalyvavo pasakų knygos „Šunojaus diena“ autorė, 2016 metų Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmos vietos laimėtoja Ilona Ežerinytė. Ši rašytoja paskelbta 2016 metų vaikų knygos karaliene. 

plačiau
 
Įspūdžiai iš literatūrinės kelionės

Vilniaus teatre „Lėlė“ vyko smarkus „karas“: su dainomis, šokiais ir net pirotechnikos pokštais. Tačiau šis karas – tikras muilo burbulas. Visų grybų vado Baravyko Pulkaunyko žmona Riebi Paliepė vyrui naują skarą parnešt liepė. Taigi, grybai paskelbė karą dėl pakirmijusios moteriškės užgaidų... Visi karai iš esmės kyla dėl tuščių nedidelės grupelės ambicijų arba slaptų grobikiškų ekonominių paskatų, tačiau visa tai išsivysto į masinį karščiavimą, kuomet dauguma net nesusimąsto dėl ko gi jie kariauja, svarbiausia – kariauti, laimėti, užgrobti! Visa tai yra labai tragikomiška. Muzikinį lėlių spektaklį režisavo Algirdas Mikutis.

plačiau
 
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje

Seminaras buvo sudarytas iš trijų dalių. Pirmoje dalyje aptarta vaikų literatūros leidybos statistika, lietuvių autorių knygos bei vertimai, antrojoje – lietuvių iliustruotojų pasiekimai ir vaikų bei paauglių pernai labiausiai pamėgtos knygos. Renginys buvo filmuojamas, video medžiagą galima pažiūrėti čia: http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?1325698311

plačiau
 
Skaito elektronines knygas

Įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos respublikos kultūros ministerijos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“ Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsigijo 38 elektronines vaikų ir paauglių literatūros knygas. Šios el. knygos perkeltos į dešimt planšetinių kompiuterių. Tai reiškia, kad gauta 380 naujų knygų!

plačiau
 
Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje

Balandžio 2 d. nacionaliniame dramos teatre vykusioje Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje dalyvavo ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Į šventę susirinko beveik visi Lietuvos rašytojai, knygų iliustruotojai, vertėjai, leidėjai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai. IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkas Kęstutis Urba pakvietė atsistoti kiekvieną iš jų, kad „iš Alizavos atvykę vaikai pažintų knygučių autorius“. Aidint audringiems plojimams, skambant iškilmingai muzikai į sceną buvo kviečiami patys geriausieji.

plačiau
 
Kaip skaityti istorines knygas

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė susipažįsta su Knygos istorija įgyvendindama skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija.

                      Kaip sudominti vaikus istorinėmis knygomis? Kaip priversti mokinius perskaityti sudėtingą mokslinį tekstą? Ką padaryti, kad vaikai jį išgirstų?

                      Pasikvietėme meno kūrėją, aktorę, režisierę, rašytoją, lėlių teatro „Žalia varna“ vadovę Aureliją Čeredaitę.

plačiau
 
Apdovanoti „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ dalyviai

„Mažųjų knygos bičiulių festivalį“ rengia labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas knygas vaikams.

plačiau
 
Puikiomis žiniomis įprasmino Knygnešio dieną

Kovo 16 dieną į Kupiškio r. P. Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko pusšimtis rajono trečių ir ketvirtų klasių mokinių. Pasikaustę žiniomis apie perskaitytas knygas, knygnešystės istoriją, informacijos paiešką, net iš devynių rajono mokyklų mokinukai suvažiavo  į skaitymo skatinimo konkursą, kurį suorganizavo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  6   7   8   9   10   11   12   20  sekantis  >>