Biblioteka
Vaikų knygos dienos šventė Alizavos mokykloje

„Knygų princesės“ nominacija suteikiama 3 klasė mokinei Inetai Kucinaitei, o „Knygų karalaičio“ nominacija suteikiama 2 klasės mokiniui Dovydui Barzevičiui. Nominantai buvo pasodinti į išpuoštas kėdes, iškilmingai karūnuoti bei apdovanoti knygomis.

plačiau
 
Alizaviečiai - Tarptautinės vaikų knygos šventės dalyviai

Alizavos pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai su mamytėmis dalyvavo pačioje gražiausioje šventėje – Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje - Vilniaus „Lėlės“ teatre.

plačiau
 
Graži tu mano, brangi, tėvyne!

Ketvirtos klasės mokiniai, žodynuose suradę vienuolikos svarbiausių žodžių reikšmę, perskaitė garsiai. Tėvynė – tai gimtasis kraštas. Valstybė - organizuota politinė bendruomenė, turinti aukščiausią valdžią. Signataras - asmuo prispaudžiantis antspaudą. Vėliava – tai audeklo gabalas, 

plačiau
 
Lietuvių liaudies kūrybos skleidėjų konkursas

Vasario 28 d. Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko rajono vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „TRAMTATULIS“. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus: dainininkus, muzikantus, pasakotojus.

Šiame konkurse dalyvavo trys pasakotojos ir vienas dainininkas iš Alizavos mokyklos. Evelina Čereškevičiūtė tarmiškai sekė pasaką „Kas savy giria, tų parkūnas spiria“ ir sakmę „Duonos trupinėlis“. Rimgailė Mergiūnaitė papasakojo padavimų apie Zasinyčių kaimą ir Žirgakalnio piliakalnį. Aurita Trasykytė sekė  pasaką „Pupala“. Tarmiškai pasakoti mergaites išmokė bibliotekininkė Danutė Miknevičienė. Dovydas Barzevičius atliko piemenėlių dainas „Ei gyliai gyliai“ ir „Elniškiai vogys“. Dainuoti Dovydą išmokė muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

plačiau
 
Aukščiausios kultūros renginys, kurį turėtų aplankyti kiekvienas

Vyko įdomi ir intriguojanti diskusija: ar miršta knygos? ką knyga gali? Diskutavo poezijos terapijos praktikė Jūratė Sučylaitė ir medijų specialistas Kęstas Kirtiklis. Jie diskutavo apie skaitymo ir atminties transformacijas, apie sąmonės prisitaikymą prie technologijų. Apie tai, kaip tinkamai parinkti literatūriniai tekstai palengvina terapeuto ir ligonių bendravimą, kaip stipriai eilėraščiai gali pakeisti emocinę būseną, kodėl onkologinėmis ligomis sergantiems balsu skaitomos knygos.

plačiau
 
Pagerbė tautosakos patriarchą Joną Balį

Tautosaka – tai žodinė liaudies kūryba: dainuojamoji, pasakojamoji ir smulkioji. Liaudies kūrybą reikia užrašyti, kad ji išliktų ateities kartoms. Tam savo gyvenimą paskyrė kupiškėnas Jonas Balys. Šiais metais jis švęstų 110 metų. Baigęs Kupiškio progimnaziją, išsimokslinęs Lietuvos ir užsienio universitetuose, šis etnologas, folkloristas, istorikas susistemino ir sukatalogavo lietuvių liaudies tautosaką, išleido daug užrašytų liaudies pasakų ir sakmių knygų.

plačiau
 
Internete būti budriems ir protingiems!

Vasario 7 d. į mokyklą atvyko trys žavūs jaunuoliai: Alissa Miller, Artūras Samoilenko ir Šarūnas Urbonavičius. Jie  – Švedijos telekomunikacijų bendrovės, veikiančios Skandinavijoje, Pabaltyje ir kitose Azijos bei Europos rinkose - TELIA darbuotojai

plačiau
 
Atskleistos girių kauko paslaptys

Įdomu, kokia pamoka labiausiai patiktų kaukui Gugiui?

„Gugiui patiktų matematika, jis išmoktų skaičiuoti ir daugybos lentelės. Per kūno kultūros pamokas jis būtų kiečiausias. Istorijoje Gugis nieko nesuprastų. Geografijoje jį nustebintų žemėlapiai. Labiausiai Gugiui patiktų chemijos pamokos, nes chemija – tai magija!“- kalbėjo kauko  sutvėrėjas, rašytojas Justinas Žilinskas.

plačiau
 
Edukacinė popietė „Duonos riekelėje štai ką matau...“

Paminėti Šv. Agotos duonos dienos, vasario 6 d. susirinkome į edukacinę popietę „Duonos riekelėje štai ką matau...". Edukacinę popietę vedė Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė.

Lietuviai nuo seno gerbė duoną, netgi suteikdavo jai stebuklingų galių.

plačiau
 
Dosnios buvo šimtmečio Knygų Kalėdos

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteką papildė 89 naujos knygos.

 Džiugu, kad tarp padovanotų knygų net trys pačios naujausios, dalyvaujančios akcijoje „Metų knygos rinkimai“: J. Vilės „Sibiro haiku“, V. Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“  , A. Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  5   6   7   8   9   10   11   20  30  sekantis  >>