Biblioteka
Vaidino iš Metų knygų.

5-10 klasių mokiniai į Kalėdinį karnavalą rinkosi, paruošę vaidinimus taip pat iš akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų. Penktos ir septintos klasės mokiniai vaidino lemtingąją Šunojaus dieną, kai šunys kalbasi su vaikais žmonių kalba. Šeštaklasiai išradingai pavaizdavo neklaužados Ulfo Mulfo kelionę po fantastišką mišką, kuriame medžiai aistringai žaidžia futbolą. Aštuntos klasės mokiniai pademonstravo 1986 m. vaikų žaidimus, kuriuos žaidė „Aš esu Tomas, seklys“ knygutės personažai. Devintokai pasivertė knygos „Laimė yra lapė“ herojais ir įrodė, kaip smagu kalbėtis apie paprastus dalykus. Patys vyriausi, dešimtokai, metė kaltinimą suaugusiems – priimdami sprendimus tarkitės su vaikais! Jie suvaidino ištrauką iš knygos „Brolis, kurio nereikėjo“. Aistė ( įkūnijusi knygutės herojų Gvidą) labai išraiškingai perteikė dramatiškus jo įsivaizdavimus apie būsimą brolį.

plačiau
 
Skaitymo skatinimo projektas gavo dalinį finansavimą!

Paskelbtas Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Skaitymo skatinimo iniciatyvos“ projektų dalinio finansavimo 2018 metais, kuriame 1.3 punktu rašoma, kad skiriamas finansavimas Kupiškio r. Alizavos pagrindinės  mokyklos projektui „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Projektas įvertintas 72,20 balų. Skirta 1250 eurų.

 

plačiau
 
Apie knygas prie Kalėdų eglutės

Prie baltos Kalėdų eglutės susirinkę, Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai šoko, dainavo, deklamavo ir kalbėjosi apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas.

plačiau
 
Man svarbiausia šimtmečio knyga vaikams

Gruodžio 11 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame Prano Mašioto skaitymai – tradiciniame moksliniame-praktiniame seminare dalyvavo ir Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkės. Seminarą organizavo Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius. Seminaro tema „Lietuvių vaikų literatūros šimtmetis“.

plačiau
 
Vaikų Kalėdų saloje

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė ir lietuvių literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė gruodžio 9 d. dalyvavo  vaikų knygos konferencijoje, vykusioje vaikų literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ metu Vilniaus mokytojų namuose.

plačiau
 
Protų mūšis apie kinematografiją

Gruodžio 1 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuojamo jaunimo iniciatyvų projekto „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro objektyvą“ baigiamasis renginys. Atvažiavo jaunieji filmukų montuotojai iš Subačiaus gimnazijos ir Skapiškio pagrindinės mokyklos. Vyko mokinių sukurtų filmukų apie savas mokyklas peržiūra ir aptarimas.  Kiekvienos mokyklos komandai įteikti pažymėjimai.

Paskui vyko protų mūšis „Ką žinai apie kinematografiją“.

plačiau
 
Įvertinta mokyklos Šimtmečio dovana

Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas teigiamai įvertino Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės pateiktą Šimtmečio dovaną Lietuvai „Šimtas lietuviškų pasakų herojų“. Iniciatyva aprašyta delfi.lt , lapkričio 22 d. „Pasakų herojais ir svajinga vaikyste apipinta Šimtmečio dovana“ (LR Vyriausybės kanceliarija).

plačiau
 
Geografijos pamoka apie Šiaurės salas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017 pakvietė išsamiau susipažinti su Šiaurės salomis. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja Inga Inapienė, kasmet aktyviai prisijungdama prie šio tarptautinio projekto, šiemet pakvietė 7 ir 9 klasių mokinius į netradicinę pamoką, kurios tikslas - susipažinti su Šiaurės salomis.

Pamokos pradžioje mokiniai žiūrėjo filmuką apie unikalų Šiaurės šalių kraštovaizdį, apie neįprastas mūsų akiai žmonių susisiekimo priemones. Pagal matytą filmuką mokiniai turėjo atlikti Protų mūšio užduotis.

plačiau
 
Pažintis su Šiaure

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2017, kartu su 2170 švietimo institucijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, šventė ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė.

plačiau
 
Bibliotekoje viešėjo Jaunimo centro atstovai

Lapkričio 3 d. pavakarėje rinkosi Alizavos jaunimas į mokyklos biblioteką. Kupiškio Jaunimo centro darbuotojas Paulius pakvietė mokinius susipažinti su DJ‘s pultu ir veikla. Kiekvienas galėjo pačiupinėti, išbandyti. Skambant muzikai jaunuoliai žaidė stalo žaidimus, diskutavo.

plačiau
 
<<  ankstesnis  4   5   6   7   8   9   10   20  sekantis  >>