Biblioteka
Virtualus skaitymo konkursas „SKAITYK IR MĄSTYK!“

Balandžio 2-ajai – Tarptautinei vaikų knygos dienai - paminėti Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka paskelbė virtualaus skaitymo konkursą „SKAITYK IR MĄSTYK!“. Dvi savaites, karantino atostogų metu, mokyklos laikraštuko „Šratinuko“ facebook paskyroje kasdien buvo skelbiamas vis naujas klausimas ir nuoroda į knygos ištrauką, kurioje slypėjo atsakymas į pateiktą klausimą. Kiekvienos dienos vakare buvo skelbiami DIENOS LAIMĖTOJAI ir užduotis kitai dienai.

plačiau
 
Tarptautiniame konkurse - smulkiosios tautosakos iliustracijos

Patarlėse slypi didžiuliai išminties lobynai. Trumpais šmaikščiais posakiais pamokoma, perspėjama ar įvardijama tai, kas amžiams bėgant buvo protėvių pažinta ir perprasta. Pastebėjus, kad šiuolaikinė jaunoji karta nebemoka patarlių ir sunkiai įmena mįsles, dvi Alizavos pagrindinės mokyklos atstovės surengė tarptautinį piešinių konkursą „Ieškok kaip duonos ir atrasi“.

plačiau
 
Tarptautinis piešinių konkursas „Ieškok kaip duonos ir atrasi!“

Lietuvos gimtadienio išvakarėse pakvietėme mokytojas supažindinti vaikus su smulkiąja lietuvių tautosaka, o mokinius – piešiniais reflektuoti savo požiūrį, nuomonę ir patirtį.

plačiau
 
Mokėsi saugesnio interneto

Vasario 10–15 dienomis visoje Lietuvoje minėta saugesnio interneto savaitė.

Ta proga vasario 13 dieną Alizavos pagrindinėje mokykloje lankėsi „Telia“ specialistas, „Augu internete“ mentorius, Panevėžyje gyvenantis kupiškėnas Kęstutis Žiūra. Svečias vaikus mokė susikurti stiprų slaptažodį, patarė, kaip elgtis, gavus žinutę iš nepažįstamo asmens, ir ką daryti pakliuvus į internetinių sukčių pinkles.

plačiau
 
Knygų mugėje šurmuliavo ir alizaviečiai

Vasario 22 d., šeštadienį, net dviem autobusais išvyko Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė į Vilniaus knygų mugę. Visus šokiravo lankytojų gausa, sausakimšos renginių salės, didžiulės eilės prie populiarių rašytojų autografų.

plačiau
 
Džiugi naujiena

2019 m. Lietuvos vaikų knyga išrinkta Ignės Zarembaitės „Stebuklingi senelio batai“. Už šią knygą balsavo visi Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai. Balsuotojų pavardės e. paštu buvo išsiųstos metų knygos rinkimų organizatoriams. Mokinių tėveliai už šią knygą balsavo internete.

plačiau
 
Jaunos rašytojos daromi stebuklai

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos ir Antašavos mokyklos-daugiafunkcinio centro vaikai Metų knyga išsirinkę Ignės Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“, sausio 23 dieną sulaukė nuostabiausios dovanos. Iš labai toli, iš egzotiško potvyniais garsaus Šilutės krašto, atvyko jaunoji rašytoja pas savo knygos skaitytojus. Ir atvyko ji ne viena, o su pagrindiniu veikėju Enriku.

plačiau
 
Prie šventinės eglutės – geriausios vaikų knygos!

Baigiantis apsisukt metų ratui įprasta aptarti pasiekimus. Alizavos pagrindinėje mokykloje  tapo tradicija šventiniame kalėdiniame renginyje susipažinti su Metų vaikų literatūros derliumi. Specialistai, vaikų literatūros tyrinėtojai, iš daugelio per 2019 metus išleistų Lietuvos vaikų rašytojų ir poetų knygų bei knygučių atrinko penkias - pačias geriausias, pačias įdomiausias, pačias vertingiausias. Kiekviena iš jų – ypatinga ir todėl labai svarbu, kad apie jas žinotų ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Šios knygutės – keliasluoksnės, kviečia vaikus  ir tėvelius skaityti kartu, kalbėtis, diskutuoti, bendrauti.

plačiau
 
Vaikų Metų knygų pristatytos Antašavoje

Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai, perskaitę visas penkias metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygutes, išdiskutavę, paruošę kiekvienos inscenizaciją, gruodžio 10 d. nuvažiavo pas kaimynus, į Antašavos mokyklą – daugiafunkcį centrą.

plačiau
 
Šventė su šiaurietiškomis tradicijomis

Pramuštgalviška švedų rašytojos Astridos Lindgren Pepe Ilgakojine panoro pabūti net dvidešimt dvi mokinės (nuo pirmos iki dešimtos klasės). Knygos skyrių „Pepė švenčia savo gimtadienį“ mergaitės skaitė pasidabinusios pepiška apranga bei šukuosena, neįprastomis nuotaikomis, tarpusavyje rungtyniaudamos.

plačiau
 
<<  ankstesnis  3   4   5   6   7   8   9   10  20  30  sekantis  >>