Biblioteka
Smagi dovanėlė kiekvienam konkurso dalyviui

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“   apdovanojo pavasarinio virtualaus konkurso „Vaikų velykėlės 2019“ kiekvieną dalyvį. Dovanėlė kiekvienam mokiniui – penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojo - Povilo Villuveit knyga „Spinčius“.

plačiau
 
Tarptautinėje pandemijos vitrinoje – Alizavos mokinių darbas

Tarptautinėje visuomenės ir kultūros svetainėje, Corona-Multimedia-Showcase, demonstruojama Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtokų nuotrauka ir jų padaryta dovana mokyklai.

„Niekada nenustoju stebėtis jaunų žmonių kūrybiškumu. Grupė 16 metų amžiaus moksleivių iš Alizavos vidurinės mokyklos, Kupiškio rajono, nusprendė mokyklai padaryti neįprastą dovaną - papuošė laiptus, vedančius į biblioteką, į „ Knygų karalystę“, savo mėgstamiausių knygų pavadinimais. Neįtikėtina! Sveikinimai mokiniams ir jų mokytojams bei tėveliams! Puikiai padirbėta!“- rašoma projekto organizatorių.

plačiau
 
Laimėjimas regioninėje etninės kultūros olimpiadoje

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados Aukštaitijos regioninis turas įvyko 2020 m. birželio 16 d. nuotoliniu būdu. Organizatoriai – Aukštaitijos etninės kultūros globos taryba. Jame dalyvavo 23 mokiniai iš rytų ir vakarų Aukštaitijos rajonų. Kupiškio rajonui atstovavo 2 mokinės iš Povilo Matulionio progimnazijos ir Alizavos pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Aurita Trasykytė.

plačiau
 
Dešimtokų dovana mokyklai - laiptai į knygų karalystę

Grupė baigiamosios, dešimtos, klasės mokinių, pasiilgę bendravimo per ilgą karantino laikotarpį, sugalvojo susitikti ir padaryti mokyklai dovaną. Laikydamiesi karantino reikalavimų, jie nudažė laiptus, vedančius į biblioteką. Laiptus į knygų karalystę mokiniai papuošė savo perskaitytų mėgstamiausių knygų nugarėlėmis.

 

plačiau
 
Džiugina išprovokuotos mokinių diskusijos apie perskaitytas knygas

Siekdamas sudominti paauglius vertingų knygų skaitymu, Kupiškio r. Alizavos pagrindinės ir Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio kolektyvas, šių metų sausio mėnesį paskelbė tarpmokyklinio skaitytojų protų mūšio nuostatus. Skaitymams parinktos neeilinės knygos – lietuvės Kotrynos Zylės mitologinis romanas „Sukeistas“ (išrinktas į geriausių 2019 metų paauglių knygų ketvertuką) ir distopinis amerikiečių rašytojos Lois Lowry „Siuntėjo“ knygų ciklas, kviečiantis įsivaizduoti, koks galėtų būti mūsų pasaulis ateityje ir kas tuomet būtų vertinama.

Pageidavusioms skaitymuose dalyvauti mokyklų bibliotekoms išsiųsti knygų komplektai ir surengti skaitymai. 7–10 klasių mokiniai ne tik skaitė, bet ir žymėjosi patikusias mintis, užsirašė iškilusius klausimus. Jaunuoliai ruošėsi ne tik protų mūšiui, bet ir diskusijai su „Siuntėjo“ knygų ciklo lietuviškuoju autoriumi – vertėju Viltaru Alksnėnu (Kęstučiu Urba).

plačiau
 
Skelbiami konkurso nugalėtojai

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius šiais metais kvietė šeimas, mokyklas, bibliotekas bei visus norinčius kartu švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną: ne tik pasigėrėti Aušros Kiudulaitės specialiai šiai progai nupieštu ir Ingos Dagilės sumaketuotu plakatu, susipažinti su kasmet vis kitos šalies rašytojo siunčiama žinute viso pasaulio skaitytojams ir tiesiog pasimėgauti mėgstamomis knygomis, bet ir skaityti jas, vaidinti, iliustruoti, žaisti, dovanoti vieni kitiems.

Užfiksuotus momentus – piešinius, nuotraukas, tekstus, vaizdo įrašus ar kitokio formato informaciją reikėjo siųsti organizatoriams, o įdomiausiai, išradingiausiai atšventusiems buvo pažadėtas prizas – geriausių metų knygų rinkinys.

plačiau
 
Vaikų Velykėlės 2020

Alizavos pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-6 klasių mokiniai dalyvauja labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ konkurse „Vaikų Velykėlės 2020“. Mokiniai nupiešė kiaušinius, juos gražai numargino ir atsiuntė fotonuotraukas. Iš nuotraukų padarėme koliažą- didelį margutį šalia mokyklos fasado. Kiekvieno mokinio margutį surasite laikraštuko „Šratinukas“ galerijoje.

plačiau
 
VIRTUALI VAIKŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

Nuo balandžio 2 iki 9 d. „Vaikų žemė“- literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams- organizavo virtualius susitikimus su 21 rašytoju. Per ZOOM programą galėjo jungtis kiekvienas.

Garsūs Lietuvos knygų kūrėjai: rašytojai, poetai, dailininkai skaitė ištraukas iš mėgstamiausių vaikystės knygų. Vieni skaitė labai įdomias ištraukas, kiti - labai gražiai jas perskaitė, treti -nuoširdžiai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus, davė smagių kūrybinių užduotėlių, dar kiti - pagrojo ir padainavo.

plačiau
 
Alizavos mokyklos bibliotekos garbė

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga - aktyviausių mokyklos bibliotekos lankytojų nominacijos! 

   

plačiau
 
Akcija „Valdžios žmonės apie knygas“

Alizavos pagrindinės mokyklos mokinių taryba inicijavo akciją „Valdžios žmonės apie knygas“. Mokiniai nusprendė sužinoti, ką skaito Kupiškio rajono savivaldybės įstaigų vadovai bei Tarybos nariai, ar knygų skaitymas turėjo  įtakos jų karjerai.

plačiau
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5   6   7   8   10  20  30  sekantis  >>