Biblioteka
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje

Seminaras buvo sudarytas iš trijų dalių. Pirmoje dalyje aptarta vaikų literatūros leidybos statistika, lietuvių autorių knygos bei vertimai, antrojoje – lietuvių iliustruotojų pasiekimai ir vaikų bei paauglių pernai labiausiai pamėgtos knygos. Renginys buvo filmuojamas, video medžiagą galima pažiūrėti čia: http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?1325698311

plačiau
 
Skaito elektronines knygas

Įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos respublikos kultūros ministerijos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“ Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsigijo 38 elektronines vaikų ir paauglių literatūros knygas. Šios el. knygos perkeltos į dešimt planšetinių kompiuterių. Tai reiškia, kad gauta 380 naujų knygų!

plačiau
 
Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje

Balandžio 2 d. nacionaliniame dramos teatre vykusioje Tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje dalyvavo ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Į šventę susirinko beveik visi Lietuvos rašytojai, knygų iliustruotojai, vertėjai, leidėjai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai. IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkas Kęstutis Urba pakvietė atsistoti kiekvieną iš jų, kad „iš Alizavos atvykę vaikai pažintų knygučių autorius“. Aidint audringiems plojimams, skambant iškilmingai muzikai į sceną buvo kviečiami patys geriausieji.

plačiau
 
Kaip skaityti istorines knygas

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė susipažįsta su Knygos istorija įgyvendindama skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija.

                      Kaip sudominti vaikus istorinėmis knygomis? Kaip priversti mokinius perskaityti sudėtingą mokslinį tekstą? Ką padaryti, kad vaikai jį išgirstų?

                      Pasikvietėme meno kūrėją, aktorę, režisierę, rašytoją, lėlių teatro „Žalia varna“ vadovę Aureliją Čeredaitę.

plačiau
 
Apdovanoti „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ dalyviai

„Mažųjų knygos bičiulių festivalį“ rengia labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas knygas vaikams.

plačiau
 
Puikiomis žiniomis įprasmino Knygnešio dieną

Kovo 16 dieną į Kupiškio r. P. Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko pusšimtis rajono trečių ir ketvirtų klasių mokinių. Pasikaustę žiniomis apie perskaitytas knygas, knygnešystės istoriją, informacijos paiešką, net iš devynių rajono mokyklų mokinukai suvažiavo  į skaitymo skatinimo konkursą, kurį suorganizavo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis. 

plačiau
 
Užeikite į akmenų bičiulių svetainę!

Alizavos pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai, perskaitę Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“, patys pabandė sukurti akmenukų istorijas. Rašytojas mokinių pasakas patalpino akmenukų bičiulių svetainėje http://akmenukupasakos.lt/ . Užsukite ir pasigrožėkite http://akmenukupasakos.lt/?p=216

plačiau
 
Netradicinė moksleivių pažintis su Lietuviškos Knygos istorija

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“.

Kovo 11 dienos išvakarėse visi 3-8 klasių mokiniai išvyko į gražiąją Radvilų pilį Biržuose. Išvykos tikslas - susipažinti su Lietuviškos Knygos istorijos išskirtinumu, sužinoti kokį žygdarbį atliko knygnešiai.

plačiau
 
Zujome po knygų mugę ir mes

Alizavos pagrindinės mokyklos autobusiukas dardėjo į Vilniaus knygų mugę paskutinę jos dieną, sekmadienį. 

plačiau
 
Papuošk mokyklos bibliotekos duris

Alizavos pagrindinės mokyklos jaunosios žurnalistės papuošė mokyklos bibliotekos duris ir išsiuntė paraišką konkursui, kurį paskelbė Saugesnio interneto dienos organizatoriai.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   10  sekantis  >>