Biblioteka
SUSIPAŽINO SU POETU DAINIU GINTALU

Alizavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai susipažino su šmaikštaus poeto Dainiaus Gintalo knyga „Duokit kelią begemotui!!!“.

Ketvirtokai mokėsi greitai skaityti greitakalbes „Nykštukas nykštukui“, paskui tarpusavy rungtyniavo, kuris greičiau jas perskaitys.

Paskui klausėsi linksmų eilėraščių apie Lumpsę Plumpsę Barabumsę, apie Braškę, apie varlę, apie musių grandinėlę ir piešė poeto Dainiaus portretą.

Vakare visi jungėsi į virtualų susitikimą su knygos autoriumi.

plačiau
 
PAMOKA APIE ISTORIJĄ IR KOMIKSŲ KNYGAS

Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja Jūratė Kuliukienė dalyvavo virtualioje pamokoje NIEKO NENUTYLINTI LITERATŪRA. Pamokoje iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbėjosi apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse.

plačiau
 
TEGUL ŠVIEČIA VAIKŲ LITERATŪROS ŠVIESA !

Džiaugiamės, kad Kalėdų senelio DOVANŲ sulaukė ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos penkios šeimos.

 

plačiau
 
PUIKI DOVANA MOKINIAMS VAIKŲ VELYKĖLIŲ PROGA

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvauja paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“  tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. 

plačiau
 
VIKTORINA APIE PAAUGLIŲ METŲ RINKIMŲ KNYGAS

Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų aktyviausi 7-10 klasių mokiniai-skaitytojai Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo dalyvaudami virtualiame konkurse-viktorinoje.

 

plačiau
 
ALIZAVIETĖ – RAJONINIO TRAMTATULIO RATO LAUREATĖ

Kovo 19 dieną įvyko vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies atlikėjų konkurso TRAMTATULIS rajoninis ratas.

Kiekvieną sykį šis konkursas padeda atrasti nepaprastų gabumų turinčius dainuojančius, grojančius, tarmiškai pasakojančius vaikus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokiausiose Lietuvos vietose, o mokytojai padeda jiems atsiskleisti. „Tramtatulis“ skatina vaikus, moksleivius ir jų mokytojus plačiau pažinti, išsaugoti Lietuvos regionų bei lokalinį liaudies kūrybos savitumą, folkloro atlikimo stilistikos, grojimo, dainavimo, pasakojimo tradicijų autentiškumą ir perimamumą.

2021 metų TRAMTATULIO konkursas skirtas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.

plačiau
 
INTERNETO MEŠKIUKO PAMOKAS IŠMOKO GERAI

Alizavos pagrindinės mokyklos ketvirtokai antrą vasario mėnesio savaitę, kiekvieną dieną, jungėsi į saugesnio interneto vaizdo pamokas. Akylai stebėjo, kaip draugiško interneto meškiukas bendrauja internete, mokėsi iš jo klaidų. 

plačiau
 
VERTĖJA DONATA PLESKEVIČIENĖ (UŽTUPAITĖ)

1999 m. Donata Užtupaitė baigė dešimt klasių Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje. 2000- 2001 m. tęsė mokslus Kupiškio Povilo Matulionio vidurinėje mokykloje. 2001 - 2005  m. studijavo prancūzų filologiją Vilniaus Universitete. Nuo 2005 m. verčia iš prancūzų kalbos knygas vaikams ir suaugusiems, spektaklius bei filmus.

 

plačiau
 
Virtualus susitikimas su islandų rašytoja

Suaugusieji Šiaurės literatūros mylėtojai jungėsi į virtualų susitikimą su islandų rašytoja Oidur Ava Oulafsdoutir (Auður Ava Ólafsdóttir). Šiemet skaitome jos romaną „Randai“. Tai knyga apie žmogų žmonių jūroje, apie kelionę tolyn nuo to, kas artima, prapulties link ir grįžimą atgal. 

plačiau
 
Visi iki vieno esame svarbūs

 Į Šviesos ir žodžio šventę pakvietėme trečios ir ketvirtos klasių mokinius. Žvakių šviesoje multimedijos ekrane balsu skaitėme norvegų rašytojos Kristinos Roskifte paveikslėlių knygą „Visi iki vieno“. Stilizuotos knygos iliustracijos, spalvingos žmonių figūros – puslapis po puslapio vis margiau užpildančios visą knygą – prikaustė mažuosius prie ekrano. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   10  20  30  sekantis  >>