Biblioteka
Mokiniai vaidino knygos herojus

Skaitymui vyresniųjų klasių mokiniai pasirinko ištrauką iš norvego Simono Strangerio knygos „Tie, kurių nėra“. Rašytojas kviečia atkreipti dėmesį į pabėgėlių problemas. Knygos herojai – norvegė Emilija ir ganietis, dokumentų neturintis pabėgėlis, Samuelis. 

plačiau
 
Vaišino daniškais sumuštiniais

Technologijų mokytoja Audronė Užtupienė su 5-6 klasių mokiniais pagamino Daniškus sumuštinius su lašinukais: juoda duona, rūkyti lašinukai ir raugintas agurkas. Šiaurėje -šaltos dienos, ilgos naktys todėl reikia valgyti sočiai. Mokiniai pavaišino visus Šviesos ir žodžio šventės dalyvius savo kulinariniais gaminiais.

plačiau
 
Vaidino nindzes

Alizavos mokiniai susipažino ir su naujaisiais šiandieninių rašytojų herojais. Šviesos ir žodžio šventėje buvo pristatyta Henriko Tammo knyga „Nindzė Timis ir pagrobtas juokas“.

plačiau
 
Garsieji vikingai

Anglų kalbos mokytoja Daiva Miciūnienė su 7 klasės mokiniais paruošė nuotaikingą Šiaurės didvyrių vikingų pristatymą anglų kalba.

                      Barzdoti, apsiginklavę kardais, „vikingai“ anglų kalba pasakojo apie atliktus žygius, apie sudužusius laivus ir mirtinas kovas.

plačiau
 
A. Lindgren herojų šou

Visi vaikai žavisi A. Lindgren herojais Pepe Ilgakojine ir Karlsonu, nes šie turi sustiprintų ypatingų galių. Žinoma, geriau būti stipriems ir gudriems, negu keršyti savo užgauliotojams. Susitapatinti su Pepe ir Karlsonu panoro visi 4 klasės mokiniai. 

plačiau
 
Rašinių konkursas „Mano herojus“

Žodyne žodis HEROJUS aiškinamas, kad tai asmuo, kuriuo žavimasi dėl jo drąsių ir garbingų poelgių. 5-10 klasių mokiniai rašė rašinius „Mano herojus“. Vieni mokiniai savo herojais pasirinko šiauriečių rašytojų knygų herojus. 

plačiau
 
Gamino maketus

7 -10 kl. mokiniai per technologijų pamokas iš antrinių žaliavų gamino pasirinktų šiaurės šalių  rašytojų knygų herojų maketus. Mokinių darbus įvertinusi komisija teigė, kad visi maketai padaryti labai kūrybiškai. Kadangi buvo skelbtas konkursas, tai komisija išrinko du išskirtinius, ypatingai kruopščiai ir apgalvotai pagamintus: 

plačiau
 
Mokiniai nišose „apgyvendino“ šiaurės šalių literatūrinius herojus

Belaukdami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, mokiniai papuošė mokyklos erdves A. Lindgren , T. Janson, L. Kaaberbol, U. Stark knygų herojais.

plačiau
 
Šiaurietiškas kampelis bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitės laukimas prasidėjo nuo šiaurietiško kampelio įrengimo. Islandų menininkės Ranos Flygenzing sukurtame plakate pavaizduota gausybė šiaurietiškos literatūros herojų kvieste kvietė susirasti knygą ir plačiau sužinoti apie išsirinktą herojų

plačiau
 
Alizavos mokiniai mokėsi skaityti kiną

Lapkričio 9 d. Alizavos pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis projektas mokiniams „Kino busas“. Buvo surengtos dviejų kino filmų peržiūros su diskusijomis. 1-6 klasių mokiniai žiūrėjo prancūzų - belgų filmą „Mažasis Nikolia“, 7-10 klasių mokiniai - norvegų filmą „Velnių salos karalius“. Mokiniai pamatė aukštos meninės kokybės filmus. 

Su mokiniais bendravo charizmatiškas ir daug patirties darbe su vaikais ir jaunimu turintis kino režisierius Maratas Sargsyan. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   10  20  sekantis  >>