Biblioteka
Ar kiekviena salė tampa meno sala?

Nustebau, kai atlėkė laiškas iš Kupiškio rajono, Alizavos. Nuotraukose regėjau, kad nominantų knygos buvo pateiktos publikai tartum spektaklis: ištraukos ne tik skaitytos, bet ir suvaidintos, salėje būta ne tik mokytojų ar bibliotekininkų, bet ir tėčių, mamų, kitų bendruomenės atstovų. Nejau į Alizavą Kalėdos keliauja kitaip, iš anksto pranešusios, palikdamos laiko ne tik pavartyti, bet ir paskaityti knygas, kurias dovanoja „Metų knygos rinkimų“ akcija?

plačiau
 
Vilniaus knygų mugėje

13 val. patekome į tikrąjį Knygų mugės šurmulį. Vieni stabtelėjo  pasiklausyti Tomo Dirgėlos knygos „Apie raganą Šiokiątokią“ pristatymo. Renginį vedė Vytautas V. Landsbergis ir G. Arbačiauskas. Kiti skubėjo išsirinkti Knygų knygos, susižvejoti autoriaus autografą. Dar kiti būriavosi prie „Švieskime vaikus“ stendo. Čia  organizatoriai kiekvienam dovanojo Prano Mašioto pasakėlių knygutes. Būrelis- prie Europos stendų. Čia vyko įdomios Europos žinių viktorinos, nugalėtojai laimėjo puikių prizų. 

plačiau
 
Padėkos laiškas rašytojui

Moksleiviai šiemet buvo kviečiami rašyti ne recenzijas, o Padėkos laiškus knygų autoriams. Geriausių laiškų autoriai apdovanoti padėkos raštais ir leidyklos „Alma littera“ prizais.

Apdovanojimai įteikti:
 Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 4 klasė mokinei Dalei Miknevičiūtei už puikų, turiningą Padėkos laišką Gintarei Adomaitytei, kurios knyga „Čiobrelių dvaras: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinei Gintarei Bartkutei už puikų, turiningą Padėkos laišką Gintarei Adomaitytei, kurios knyga „Čiobrelių dvaras: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinei Rusnei Baliūnaitei už puikų, turiningą Padėkos laišką Jurgai Baltrukonytei, kurios knyga „Torčiukas ant debesėlio“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinei Violetai Tautavičiūtei už puikų, turiningą Padėkos laišką Danguolei Kandrotienei, kurios knyga „Spintos istorijos“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

 
Visiems konkurso nugalėtojams apdovanojimai įteikti Vilniaus knygų mugėje vasario 22 d. akcijos baigiamojo renginio metu.

plačiau
 
Balsavimo rezultatai

Danguolė Kandrotienė „Spintos istorijos“: 38 balsai

Lina Žutautė „Ferdinandas Pū: Žygis į Australiją“: 11 balsų

Gintarė Adomaitytė „Čiobrelių dvaras“: 10 balsų

Jurga Baltrukonytė „Torčiukas ant debesėlio“: 7 balsai

Kotryna Zylė „Milžinas mažylis“: 2 balsai

plačiau
 
Personažų paroda

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai, susipažinę su akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų penketuko knygomis, gamino labiausiai patikusius personažus. Priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja Rima Dyraite iš sūrios tešlos nulipdė labai simpatišką ežiuką , L.Žutautės knygos „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“ personažą, verslininką Kanceliarijų. Pirmokai ir antrokai lipdė iš plastilino. Berniukai pagamino po didelį spintos raktą, D.Kandrotienės knygos „Spintos istorijos“ , personažą. Mergaitės – šliaužiančius akmenis (K.Zylės „Milžinas mažylis“ veikėjai. Trečiokai ir ketvirtokai lipdė iš tešlos, kepė, po to spalvino ir J.Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“ ir D. Kandrotienės „Spintos istorijos“ ir K. Zylės „Milžinas mažylis“ įvairiausius veikėjus: batelius, spintą, dinozaurą Mėsėdį, Limpačkiuką, milžiną Kernių, skėtį, mergaites. Penktokams labiausiai patiko gaminti „Spintos istorijų“ personažus: šikšnosparnį Aleksą, autobusą- kirmėlę, kopėčias ir kt. Šeštokai  lipdė ant stiklinių, gamino aukštesnius darbelius: skrybėles, tortą, mergaites. Septintokai ir aštuntokai irgi nustebino savo išradingumu. 

plačiau
 
Karalienės paslaptys

Ne kasdieną mokykloje lankosi Knygos karalienė, žinojo tai ir mokytojai, ir vaikai, todėl labai ruošėsi šiam susitikimui. Ištraukos iš „Spintos istorijų“  buvo garsiai skaitomos ir aptarinėjamos su pačiais mažaisiais, su pirmokais, antrokais, trečiokais, ketvirtokais bei penktokais. 17 mokinių ir 4 mokytojos suspėjo šią knygą perskaityti savarankiškai. Patirtas skaitymo emocijas kiekvienos klasės mokiniai išliejo dailės pamokų metu iš tešlos lipdydami labiausiai patikusius personažus. Viešnios garbei surengėme spalvingiausią parodą. Trys jaunosios skaitytojos netgi pabandė įvertinti Karalienės knygą. Savo laiškus autorei iškilmingai perskaitė trečiokė Adelė Baronaitė ir šeštokės Gabija Zubauskaitė bei Violeta Tautavičiūtė. Mergaitės pelnė šiltą rašytojos apkabinimą.

plačiau
 
Kviečiame!

Sausio 22 d., ketvirtadienį, 12 val.

aktų salėje

susitikimas

su 2013 metų vaikų ir paauglių Knygos karaliene  

Danguole Kandrotiene

 
 
Knygų Kalėdos 2014

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu surinkta 17 naujų vertingų grožinės ir mokslinės literatūros knygų už 152,19 €.

                      Nuoširdžiai AČIŪ buvusiai Alizavos mokyklos mokinei Donatai Užtupaitei- Pleskevičienei už labai labai vertingą dovaną: iliustruotą enciklopediją „Kaip viskas veikia: 250 paaiškinimų prietaisų, įrenginių ir mašinų“. Šią techninę enciklopediją Donata išvertė iš prancūzų kalbos.

plačiau
 
TAMO biblioteka

2014 m. balandžio- rugpjūčio mėn. Alizavos mokyklos biblioteka dalyvavo projekte „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones“. Šį projektą įgyvendino kompanija „Tavo mokykla“  kartu su Ugdymo plėtotės centru, vykdant Mokyklų bibliotekų informacinių sistemų diegimo ir priežiūros paslaugų pirkimo sutartį. Projekto rezultatas- mokyklų bibliotekų informacinės sistemos įdiegimo paslaugos suteiktos 50-čiai mokyklų.

2014m. gruodžio 10 d. sudaryta sutartis. Alizavos mokykla prisijungia prie TAMO biblioteką naudojančių mokyklų, už bibliotekos valdymo sistemos priežiūrą mokės po 14,49 Eur per mėnesį. Susitarimas galioja 3 metus nuo pasirašymo dienos ir automatiškai tęsiama tokiam pačiam terminui, jei Susitarimo šalys nepranešė apie jo nutraukimą.

 

plačiau
 
IBBY Lietuvos skyriaus sveikinimas
 
 
 
<<  ankstesnis  10  20  21   22   23   24   25   26   27   30  sekantis  >>