Biblioteka
Lėlių teatriukas- Nacionalinės bibliotekų savaitės uždarymo šventėje

Alizavos pagrindinės mokyklos lėlių teatriukas balandžio 29 d. dalyvavo  Nacionalinės bibliotekų savaitės uždarymo renginyje Kupiškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kupiškio rajono geriausi skaitytojai susitiko su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėju Ramūnu Karbauskiu. Svečias papasakojo apie fondo tikslus-

plačiau
 
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“

Šiandien bibliotekos – tai daugiau, nei pastatai ir daugiau, nei lentynos su knygomis. Tai laisvė rasti informaciją kur ir kada bebūtum, tai galimybė prieiti prie milžiniškų mokslinės informacijos duomenų saugyklų, prie unikalių skaitmeninio kultūros paveldo archyvų. Tai fizinė ir virtuali aplinka mokymuisi, kūrybinei ir socialinei asmenybės raiškai. Turėdamos didžiausią išplėtotą tinklą šalyse, pažangias technologijas ir darbuotojų kompetencijas, šios dienos bibliotekos – įtakingas, kompetentingas, patikimas veikėjas kuriant darnią, kūrybingą ir žinančią visuomenę. Lietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23 – 29  dienomis skelbia 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“.

plačiau
 
„BALTA. MINTIS. JUODA”

Šiuo metu, kada pasaulis įžengė į kompiuterinės eros ir naujų technologijų amžių, pagrindiniu informacijos šaltiniu tampa kompiuteris, todėl vaikai vis rečiau į rankas paima knygą. Klaipėdos Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos dailės, technologijų ir lietuvių kalbos mokytojai, ieškodami naujų meninės veiklos formų, siekdami integruoti mokomuosius dalykus (šiuo atveju tai literatūra, dailė, istorija, technologijos) kasmet (nuo 2001 m.) organizuoja Respublikinį mokinių meninių projektų konkursą “KNYGA“, kurio metu plėtojamas mokytojų bendradarbiavimas ir keitimasis patirtimi, mokiniai skatinami domėtis knygos istorine raida.

plačiau
 
Knygos dienos šventėje

Grupelė Alizavos mokyklos mokinių ir mokytojų dalyvavo Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje , balandžio 2- ąją, Panevėžyje.

plačiau
 
Pagerbėme Knygą

Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis pakvietė 5-6 klasių mokinius į informacinių gebėjimų konkursą „Komiška paauglių literatūra“.

plačiau
 
Ar kiekviena salė tampa meno sala?

Nustebau, kai atlėkė laiškas iš Kupiškio rajono, Alizavos. Nuotraukose regėjau, kad nominantų knygos buvo pateiktos publikai tartum spektaklis: ištraukos ne tik skaitytos, bet ir suvaidintos, salėje būta ne tik mokytojų ar bibliotekininkų, bet ir tėčių, mamų, kitų bendruomenės atstovų. Nejau į Alizavą Kalėdos keliauja kitaip, iš anksto pranešusios, palikdamos laiko ne tik pavartyti, bet ir paskaityti knygas, kurias dovanoja „Metų knygos rinkimų“ akcija?

plačiau
 
Vilniaus knygų mugėje

13 val. patekome į tikrąjį Knygų mugės šurmulį. Vieni stabtelėjo  pasiklausyti Tomo Dirgėlos knygos „Apie raganą Šiokiątokią“ pristatymo. Renginį vedė Vytautas V. Landsbergis ir G. Arbačiauskas. Kiti skubėjo išsirinkti Knygų knygos, susižvejoti autoriaus autografą. Dar kiti būriavosi prie „Švieskime vaikus“ stendo. Čia  organizatoriai kiekvienam dovanojo Prano Mašioto pasakėlių knygutes. Būrelis- prie Europos stendų. Čia vyko įdomios Europos žinių viktorinos, nugalėtojai laimėjo puikių prizų. 

plačiau
 
Padėkos laiškas rašytojui

Moksleiviai šiemet buvo kviečiami rašyti ne recenzijas, o Padėkos laiškus knygų autoriams. Geriausių laiškų autoriai apdovanoti padėkos raštais ir leidyklos „Alma littera“ prizais.

Apdovanojimai įteikti:
 Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 4 klasė mokinei Dalei Miknevičiūtei už puikų, turiningą Padėkos laišką Gintarei Adomaitytei, kurios knyga „Čiobrelių dvaras: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinei Gintarei Bartkutei už puikų, turiningą Padėkos laišką Gintarei Adomaitytei, kurios knyga „Čiobrelių dvaras: Ryčio ir Vakarės nuotykiai“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinei Rusnei Baliūnaitei už puikų, turiningą Padėkos laišką Jurgai Baltrukonytei, kurios knyga „Torčiukas ant debesėlio“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinei Violetai Tautavičiūtei už puikų, turiningą Padėkos laišką Danguolei Kandrotienei, kurios knyga „Spintos istorijos“ dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“;

 
Visiems konkurso nugalėtojams apdovanojimai įteikti Vilniaus knygų mugėje vasario 22 d. akcijos baigiamojo renginio metu.

plačiau
 
Balsavimo rezultatai

Danguolė Kandrotienė „Spintos istorijos“: 38 balsai

Lina Žutautė „Ferdinandas Pū: Žygis į Australiją“: 11 balsų

Gintarė Adomaitytė „Čiobrelių dvaras“: 10 balsų

Jurga Baltrukonytė „Torčiukas ant debesėlio“: 7 balsai

Kotryna Zylė „Milžinas mažylis“: 2 balsai

plačiau
 
Personažų paroda

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai, susipažinę su akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų penketuko knygomis, gamino labiausiai patikusius personažus. Priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja Rima Dyraite iš sūrios tešlos nulipdė labai simpatišką ežiuką , L.Žutautės knygos „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“ personažą, verslininką Kanceliarijų. Pirmokai ir antrokai lipdė iš plastilino. Berniukai pagamino po didelį spintos raktą, D.Kandrotienės knygos „Spintos istorijos“ , personažą. Mergaitės – šliaužiančius akmenis (K.Zylės „Milžinas mažylis“ veikėjai. Trečiokai ir ketvirtokai lipdė iš tešlos, kepė, po to spalvino ir J.Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“ ir D. Kandrotienės „Spintos istorijos“ ir K. Zylės „Milžinas mažylis“ įvairiausius veikėjus: batelius, spintą, dinozaurą Mėsėdį, Limpačkiuką, milžiną Kernių, skėtį, mergaites. Penktokams labiausiai patiko gaminti „Spintos istorijų“ personažus: šikšnosparnį Aleksą, autobusą- kirmėlę, kopėčias ir kt. Šeštokai  lipdė ant stiklinių, gamino aukštesnius darbelius: skrybėles, tortą, mergaites. Septintokai ir aštuntokai irgi nustebino savo išradingumu. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20   21   22   23   24   25   26   30  sekantis  >>