Biblioteka
Pasaka apie tris seseris

Alizavos mokyklos ketvirtokai dalyvavo 32-ojo Kupiškio kultūros centro sezono sutiktuvėse, kurias atidarė režisierės Vilijos Morkūnaitės suburta vaikų ir jaunimo teatro studija „Taškas“. Žiūrovus linksmino svečių iš Klaipėdos lėlių teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Pasaka apie tris seseris“.

Tai išskirtinis, elegantiškas bei subtilus medinių lėlių vaidinimas vaikams ir visai šeimai. Spektaklio autorius ir režisierius -Linas Zubė, įkvėpimo semiasi lietuvių liaudies pasakose ir kalba apie kitokį nestandartinį žmogų, vienų vadinamu tiesiog kvailiu, kitų- išminčium.

plačiau
 
Pirmokai bibliotekoje

Rugsėjo 10 dieną per antrą pamoką pirmą kartą į mokyklos biblioteką įžengė 8 pirmokai.

plačiau
 
Justina Januškaitė apie naująsias paauglių knygas

Rebekos Unos „Atjunk“ - verčianti susimąstyti, kur žmoniją nuves besaikis informacinių technologijų naudojimas, knyga. Pagrindinė veikėja, aštuntokė Gryta, jos artimieji ir draugai gyvena virtualioje sistemoje- moderniame kalėjime. Vieni jų, tokie kaip Ala, Rokas, Grytos tėtis, puikiausiai prisitaikė ir gerai jaučiasi modernioje sistemoje. Jie keliauja, žaidžia krepšinį, jodinėja, keičia ir tobulina savo kūną, bendrauja su tūkstančiais virtualių draugų. Jie nuolatos prisijungę. Nuolat ieško informacijos, nuolat ja gyvena. Jie net knygų neskaito. Jie skaito tik tekstus, paragrafus, trumpus blokus. Skenuoja. Permeta akimis. Viskas persikėlę į užrašines. Transtriukšmas, translaifas, transgyvybė. Net drabužių čia nebereikia. Kiekvienas aptemptas bionine plėvele, kuri tarsi antra oda ir šildo, ir saugo. Pažangos tikslas- dirbti kuo mažiau ir mokytis kuo mažiau. Atrodo, kas begali būti geriau. 

plačiau
 
Dalės Miknevičiūtės pastebėjimai

Dalė aukščiausią balą duoda Rebekos Unos knygai „Atjunk“.

plačiau
 
Kotrynos Baronaitės mintys

Kotryna smagiausiai „prarijo“ Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respubliką“.

plačiau
 
Rugilė Kigaitė apie naująsias knygas

Rugilė pirmą vietą skiria Dainos Opolskaitės knygai „Eksperimentas gyventi“.

plačiau
 
Knygų ekspertės ir alizavietės

Ypatingas vaidmuo renkant konkurso nugalėtoją atiteks patiems moksleiviams – tai pirmas atvejis, kuomet ne leidykla ir komisija, bet patys skaitytojai, kuriems ir skirtos konkursinės knygos, galės savo nuomone nulemti rašytoją, labiausiai nusipelniusį pagrindinio apdovanojimo. Naująsias knygas gavo, vasaros atostogų metu skaitys ir vertins ir Alizavos pagrindinės mokyklos merginos: dešimtokė Kotryna Baronaitė, devintokės Justina Januškaitė ir Rugilė Kigaitė bei buvusi mokinė Dalė Miknevičiūtė.

plačiau
 
Kai atgyja lėlės- 2015

Birželio 4 d. Alizavos mokyklos lėlių teatriukas dalyvavo XIX –oje Aukštaitijos regiono lėlių teatrų šventėje „Kai atgyja lėlės- 2015 “. Šventės organizatorius- Rokiškio r. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius.

plačiau
 
Stebuklai, prakalbinus knygą

Ilgai netilo dainos ir vaikiškas juokas Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekoje birželio trečią dieną. Gražiomis dainomis ir linksmais žaidimais mažus ir suaugusius  užbūrė „Teatriuko“ aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas, bei garsus muzikantas folkloristas Gediminas Žilys.

plačiau
 
Vasaros atidarymo šventėje

Alizavos pagrindinės mokyklos lėlių teatriukas parodė savo spektaklį „Susitikimas su jūros arkliukais“ ( pagal T. Janson knygą „Tėtis ir jūra“) Rokiškio r. Lailūnų kaimo bendruomenei. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  19   20   21   22   23   24   25   30  sekantis  >>