Biblioteka
2 000 € parama mokyklos bibliotekai

Alizavos mokyklos bibliotekos atnaujinimo projektas gavo 2 000 eurų paramą iš Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizatorių.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų.

Gruodžio 5 d. Vilniaus Rotušėje vykusios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu buvo surinkta rekordinė paramos suma – 143 235 Eur. Mugės dieną lankytojai, pirkdami skanėstus, suvenyrus bei dalyvaudami loterijoje, suaukojo 65 607 Eur, o renginio rėmėjai skyrė dar 77 628 Eur. Paramą šiais metais organizatorės išdalino vienuolikai organizacijų. 

plačiau
 
„Neleisime „numirti“ lėlėms!

Lėlių teatras Alizavos pagrindinėje mokykloje atsirado dėka Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekto „Lėlės- jaukus vaikystės pasaulis“. Gavę medžiagų, metodinės literatūros, išklausę eilę seminarų, kaip gaminti lėles, kaip jas valdyti, kaip prakalbinti, Alizavos mokyklos vyresniųjų klasių merginos su dailės ir technologijų mokytoja Audrone Užtupiene pagamino 8 labai gražias ir dideles lėles- vabalus.  Su šiomis lėlėmis mergaitės pastatė net 4 spektaklius. Vaidino ne tik savo mokykloje, bet ir Palėvenėlėje, Salamiestyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Biržuose, Rokiškyje.  O su „Pasaka apie šūdvabalį“  net respublikinėje Dainų šventėje dalyvavo. Per ilgą laiką lėlės susipurvino, suplyšo, susidėvėjo ir morališkai. Ir tada nusprendėme, kad neleisime „numirti“ lėlėms. Parašėme projektą Kupiškio r. jaunimo iniciatyvų rėmimo programai. Ir didžiuliam mūsų džiaugsmui projektas buvo patvirtintas. Gavę finansavimą, supirkome medžiagas lėlėms ir dekoracijoms. Dailės būrelio nariai su mokytoja Audrone pagamino etnines lėles, o choreografijos mokytoja Irmina Puipaitė- Narbutienė sukūrė spektaklį lietuviškos mitologijos tema.

plačiau
 
„Knygų Kalėdų“ savanorės

Gruodžio 7 d. Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mergaitės Laura Bartkevičiūtė, Kotryna Baronaitė, Ieva Vainauskaitė, Liveta Užusienytė, aštuntokė Ugnė Barkauskaitė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė aplankė Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtinius. 

plačiau
 
Skelbiamas akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ konkursas moksleiviams

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ organizatoriai kviečia moksleivius dalyvauti rašinių-atsiliepimų konkurse. Skaitykite akcijoje dalyvaujančias knygas ir dalykitės savo mintimis: kuo knyga įdomi/neįdomi, kodėl rekomenduotumėte knygą draugui, ko norėtumėte palinkėti autoriui ir pan.

Atrinkti rašiniai-atsiliepimai bus paskelbti Metų knygos rinkimų interneto svetainėje. Geriausiai įvertintų atsiliepimų autoriai bus apdovanoti diplomais ir kvietimais į Vilniaus knygų mugę.

 

plačiau
 
Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais.

Antradienį priimtu nutarimu siūloma Vyriausybei parengti ir patvirtinti Bibliotekų metų programą, o 2016 metų biudžete skirti lėšų jos įgyvendinimui.

 

plačiau
 
Knygų Kalėdos

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečianti padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, keliauja po Lietuvą.

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Akcija šiais metais vyks lapkričio 16 – sausio 6 dienomis.

Šių metų iniciatyva – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Todėl bibliotekos kvies visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose, tradicinėse vakaronėse, knygų aptarimuose, kad ši veikla dar labiau paplistų ir pasiektų tuos, ką labiausiai pradžiugins gyvas bendravimas.

plačiau
 
Draugystė – grūdas tavo širdyje

Lapkričio 9 d. per Šiaurės ir Baltijos šalis nuvilnijo populiariausias skaitymo balsu renginys. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė rengiama jau 18 kartą ir nepraranda savo populiarumo. Šiais metais joje dalyvauja 2291 kultūrinė įstaiga, iš jų- 520 iš Lietuvos. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projektą administruoja Asociacijų Norden sąjunga, bendradarbiaudama su nacionalinėmis asociacijomis Norden. Projektą remia Šiaurės ministrų taryba.

plačiau
 
„Švenčiame kosmose ir tvarte ... su Gendručiu Morkūnu“

Alizavos mokyklos mokiniai, paraginti dailės mokytojos Audronės Užtupienės, atsiliepė į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos  kvietimą ir dalyvauja piešinių konkurse „Švenčiame kosmose ir tvarte ... su Gendručiu Morkūnu“.  5 -7 klasių mokiniai iliustravo G. Morkūno knygas „Velniškai karštos atostogos“, „Grižimo istorija“ ir „Iš nuomšiko gyvenimo“. Mokinių piešiniai nufotografuoti ir išsiųsti konkurso organizatoriams. Visų konkurso dalyvių piešinius galima pamatyti socialiniame tinkle Facebook.

https://www.facebook.com/A.Mickeviciaus.viesoji.biblioteka/photos_stream

Trijų šauniausių piešinių autorių lauks smagūs prizai! Jie bus įteikti baigiamajame Gendručio Morkūno metų minėjimo renginyje.

plačiau
 
Apie vaikų ir jaunimo skaitymą Tarptautinėje konferencijoje

Spalio 8–9 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos socialiniams pokyčiams 2015“, kurią surengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) su Švedijos institutu ir Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Dviejų dalių konferencijoje patirtimi dalijosi leidėjai, rašytojai, bibliotekininkai, skaitymo skatinimo programų ekspertai bei kiti specialistai iš Lietuvos ir Švedijos.

plačiau
 
Paskelbta rašytoja- konkurso nugalėtoja

Iškilmingai paskelbta pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkurse dalyvavusi su knyga „Niujorko respublika“. Rašytojos renginyje nebuvo( išvykusi į Australiją),  prizo-2900€ - paėmė jos sesuo.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  18   19   20   21   22   23   24   30  sekantis  >>