Biblioteka
Popietė su lietuviškuoju Šekspyru

Rudeniui ritantis į žvarbų lapkritį, susirinkusi į jaukiai išpuoštą salytę, Alizavos mokyklos bendruomenė, smagiai ir šiltai bendraudama su nuostabaus grožio bei gėrio rašytoju, turinčiu nepaprastą humoro jausmą, Liudviku Jakimavičiumi, pratęsė praėjusiais mokslo metais vykdytą skaitymo skatinimo projektą „Pasaka- kartų tiltas“. Poetą dovanų  Alizavos mokyklos bendruomenei- MTC konkurso „Bendruomeniškiausias mūsų mokyklos renginys/projektas/akcija“ nugalėtojai, Publikos nominantei- atvežė Mokyklų tobulinimo centro atstovė Jolanta Labuckaitė

plačiau
 
Populiariausių knygų BANKAS

Pirmasis projekto „SKAITYTI – tai nuolat tobulėti" mėnuo prabėgo nepastebimai. Projekto lėšomis nupirkti šeši lietuvių autorių knygų rinkiniai iškeliavo į Noriūnų, Subačiaus, Skapiškio, Šepetos bibliotekas, Alizavos pagrindinę mokyklą bei Kupiškio P. Matulionio progimnaziją. V–VII klasių mokiniai visą rugsėjį skaitė ir balsavo viešosios bibliotekos svetainėje www.kupiskio.vb.lt už labiausiai patikusią knygą. Daugiausia skaitytojų balsų sulaukė Vytauto V. Landsbergio apysaka „Varlė bunkeryje". Ji išrinkta populiariausia rugsėjo mėnesio knyga.

plačiau
 
Konkurso „ Bendruomeniškiausias mūsų mokyklos renginys/projektas/akcija“ finalas

Publikos nominacija atitenka mokyklai, daugiausia balsų surinkusiai balsuojant internetu (balsavimas vyko nuo gegužės 26 d iki rugsėjo 1 d., buvo sumuojami balsai, gauti internetinėje svetainėje www.mtc.lt ir FB paskyroje). Ja tapo Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla, pristačiusi projektą „Pasaka – kartų tiltas“. Projekto esmė – konkurso „Mes rūšiuojam“ metu uždirbti pinigai buvo skirti, kad būtų nupirkta naujų vertingų knygų, kurias mokiniai skaitė kartu su savo tėveliais bei seneliais, ruošėsi ir kartu dalyvavo įvairiuose projekto renginiuose – taip buvo skatinamas skaitymas bendruomenėje. Tikimės, kad dovana, kurią skiriame mokyklos bendruomenei – susitikimas su žinomu Lietuvos poetu – bus maloni ir džiaugsminga.

plačiau
 
Pamoka bibliotekoje

Rugsėjo 11 d. bibliotekininkė pakvietė pirmokus Eriką ir Paulių į biblioteką. Berniukai prisipažino, kad per pertraukas kartu su kitais vaikais atbėgę į biblioteką nežino, ką čia veikti, kaip elgtis. Todėl labai atidžiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie Knygos atsiradimo istoriją, apie elgesio su Knyga taisykles, apie bibliotekos taisykles. Sužinojo apie  knygų išdėstymo tvarką bibliotekoje, kaip reikia pasiimti ir kaip grąžinti knygutę. Išklausę Knygelės prašymus, berniukai prisiekė Knygos riteriui:

plačiau
 
Pakvietėme paauglius pasinerti į įdomų knygų pasaulį

Laimėtas, Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus, projektas pakvietė Kupiškio miesto ir kaimo moksleivius rugsėjo – lapkričio mėnesiais dalyvauti skaitymo akcijoje „Knygų IŠMINTIS Tau!".

Projekto tikslas – paauglių skaitymo skatinimas ir jų skaitymo kultūros ugdymas, mokymas skaitymą naudoti ne tik informacijai, bet ir literatūrinei patirčiai įgyti bei vidiniams poreikiams tenkinti.

plačiau
 
Puikūs filmai

Rugpjūčio 18 ir 19 d. 34 mokiniai, įnešę didžiausią indėlį į ekologinį projektą „Mes rūšiuojam“, džiaugėsi  UAB „Forum Cinemas“ teikiamais malonumais. 18 d. jaunesnieji mokiniai žiūrėjo JAV nuotykių animaciją „Kaip prisijaukinti slibiną 2“. Nuostabų filmą apie žmogaus ir slibino draugystę pagal britų rašytojos Cressidos Covel trilogiją. 19 d. mergaitės grožėjosi  JAV muzikine romantine drama „Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko.“ Apie jaunų šokėjų nuotykius pramogų ir nuodėmių mieste Las Vegase. Abu filmai 3D formatu, vaizdai nepakartojami.

plačiau
 
Bibliotekoje naujos knygos!

Iš projekto partnerio UAB „VIP supply“ įsigijome vertingų knygų už 756 Lt. Bibliotekos lentynose savo skaitytojų laukia pasauliniai paauglių bestseleriai: „Ratas“( M. Strandberg, S.B. Elfgren), „Mistinis miestas“ (T. Lawrence), „Laumės vaikas“ (Ph. Gregory) ir kt.; naujausi „Nieko rimto“ leidyklos gaminiai mažiesiems: „Puokių istorijos“ (E.Valter), „Vilkolakiukas Dolfas“ (P. Loon), „Nepaprasta milžiniškos kriaušės istorija“(J.M. Strid) ir kt.; informacija pritrenkiantys:   „Berniuko žinynas“, „Mergaitės žinynas“, „Pavojinga knyga berniukams“ ( C. H. Iggulden) ir kt.; 

plačiau
 
Dyvų dyvai Vilniuje

12 val. 1200 dalyvių ( vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, lėlių teatrai, cirko kolektyvai) eisena , linksmais šūksniais pritardama Varnoms: „Ne verkt, o linksmintis čia susirinkom! “, atžygiavo Gedimino kalno papėde į Katedros aikštę. Prasidėjo vaidinimai, Bernardinų sode nurodytuose taškuose: Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema, Lėlių teatrai.

plačiau
 
Generalinė Dainų šventės repeticija Druskininkuose

Birželio 7 d. Alizavos pagrindinės mokyklos lėlių teatriukas kartu su tūkstančiais Lietuvos teatralų dalyvavo generalinėje Dainų šventės „Čia - mano namai“ 2014 Teatro dienos „Dyvų dyvai“ repeticijoje, kuri  buvo organizuota Druskininkuose. Vaidinome skverelyje prie vandens atrakcionų parko.

plačiau
 
Lėlės Rokiškyje

Birželio 4 d. Alizavos pagrindinės mokyklos lėlių teatriukas dalyvavo Aukštaitijos regiono lėlių teatrų šventėje. XVIII – ą kartą jį organizavo Rokiškio r. savivaldybės J.Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Šį kartą tai LR Kultūros tarybos iš dalies remiamas projektas „Kai atgyja lėlės-2014“.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  17   18   19   20   21   22   23   sekantis  >>