Biblioteka
Mėgstamiausių knygų penketukas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras ir IBBY Lietuvos skyrius tradiciškai kviečia vaikus ir paauglius rinkti mėgstamiausių knygų penketukus.

Penkių 2015 metais perskaitytų ir labiausiai patikusių knygų sąrašus (anketas) prašoma siųsti iki 2016 m. kovo 15 dienos. Pageidaujami individualūs, ne kolektyviniai penketukai. Sąrašas anketoje turi būti pateikiamas nuo labiausiai patikusios knygos (1 vieta – labiausiai patikusi, 2 vieta – šiek tiek mažiau patikusi ir t. t.).

plačiau
 
„Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2016“.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia „Mažųjų knygų bičiulių festivalį 2016“.

Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas knygas vaikams. Šiame festivalyje kviečiami dalyvauti vaikų darželių ugdytiniai ir pradinių klasių moksleiviai. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius pagal pasirinktas Selemono Paltanavičiaus pasakas.

plačiau
 
Kupolyta- 2016

Vasario 11 dieną ketvirtokų komanda dalyvavo gražioje kupiškėnų tarmės šventėje Kupolyta- 2016, kurią organizavo Kupos pradinės mokyklos mokytojai.

Šventės- viktorinos tema- smulkioji tautosaka. Tai žodinė lietuvių tautos kūryba, kurią sudaro patarlės, priežodžiai, mįslės, skaičiuotės, garsų pamėgdžiojimai, pajuokavimai, greitakalbės. Šventės tikslas- ugdyti meilę ir pagarbą gimtajai kalbai ir savo krašto tarmei.

plačiau
 
Laimėtas skaitymo skatinimo projektas!

Finansuotas mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projektas „Šeimyninė kelionė  po lietuvišką mitologiją“?! Gauta 2000 € .

Tai reiškia, kad turėsime įdomių renginių! Į mokyklą atvyks garsusis gamtininkas Selemonas Paltanavičius, linksmasis „Teatriukas“, atidardės Panevėžio lėlių vežimo teatras, vyksime į Rumšiškes, žygiuosime į Dijokalnį, organizuosime „Laumėčių šou“ ir kt.

 

plačiau
 
Vyriausybė pritarė Bibliotekų metų minėjimo planui

Lietuvos Respublikos Vyriausybė sausio 20 d. patvirtino Bibliotekų metų minėjimo 2016 m. planą. Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius yra paskelbęs Bibliotekų metais. 

plačiau
 
Perskaitytų knygų refleksija

Ketvirtokai, perskaitę akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas, išsirinko labiausiai patikusius personažus. Neformalaus ugdymo užsiėmimų metu, padedami vadovės Vilės Miknevičiūtės, iš gipso gamino lėles- personažus. Po keleto valandų kruopštaus darbo gimė „Išguitoji“ iš R. Stankevičiaus „Pūgos durų“, net dvi „raganaitės ir žmonių vaikas Stasiukas“ iš T. Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“, „Lėja ir keistuolis“ iš B. Mar „Gėlininkės“, „Adelė ir jos naujoji mokytoja Lukrecija“ iš R. Savickytės „Adelės dienoraščio“. Vaikai su savo mylimomis lėlytėmis nusifotografavo, o jų mokytoja Vilė mokyklos bibliotekoje parengė gražią darbelių parodėlę.

plačiau
 
Padovanota knygų

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ papildė ir Alizavos mokyklos bibliotekos knygų fondą. Padovanota 18 vnt. įvairių grožinės literatūros knygų.

Dėkojame žemiečiui poetui Viliui Baltrėnui, leidyklai „Gimtasis žodis“, mokytojai Aivai Janušauskienei, 4 kl. mokinėms Adelei Baronaitei, Auritai Trasykytei, Jonei Baradinskaitei, 6 kl. mokinei Rasai Djačenko, buvusiai mokinei Dalei Miknevičiūtei.

plačiau
 
Pasakos- Kalėdiniame karnavale

Alizavos pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai įsitikino, kad vaidinti pasakas – įdomiausia ir linksmiausia. Šiais metais pasirinktos ne bet kokios pasakos. Pati lietuviškiausia- „Eglė - žalčių karalienė“, atspindinti visus lietuvių tautos bruožus. Ir 150- metį švenčianti L. Kerolio „Alisa- stebuklų šalyje“, vaizduojanti Viktorijos laikų anglų liaudies gyvenimą. Nuo draudimų ir griežtų gyvenimo normų mergaitė Alisa bėga į fantazijos ir nonsenso šalį. 5- 10 klasių mokiniai nutarė interpretuoti šias pasakas šiuolaikiškai, komiškai ir kriminalistiškai.

plačiau
 
Vaikiškų knygų penketuko pristatymas

Tradiciškai įsibėgėja vaikų Metų knygos rinkimai Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje. Jau daug metų dalyvaudami šioje akcijoje įsitikinome, kad joje dalyvauti reiškia skaityti ne bet kokias, o tik labai geras knygas.

Gruodžio 18 dieną vykusioje mokyklos bendruomenės šventėje mokiniai, tėveliai, draugai išradingai pristatė susirinkusiems vaikų knygų penketuką.

plačiau
 
Subačiaus senelių globos namuose

Pulkelis Alizavos mokyklos „Knygų Kalėdų“ savanorių gruodžio 15 d. aplankė Subačiaus senelių globos namų gyventojus. Mokiniai pasveikino senelius su artėjančiomis šventėmis, kiekvienam įteikė po savo rankų darbelį- popierinį angeliuką. Mokytoja Rita su šeštokais perskaitė ištrauką iš norvegų rašytojos M. Par knygos „Vaflinė širdelė“, o mokytojos Irminos lėlių teatriukas suvaidino mitologinį spektaklį „Ponia naktis“, pastatytą pagal N. Kepenienės „Verpėjėlę“. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  17   18   19   20   21   22   23   30  sekantis  >>