Biblioteka
Vaikų Kalėdų saloje

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė ir lietuvių literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė gruodžio 9 d. dalyvavo  vaikų knygos konferencijoje, vykusioje vaikų literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ metu Vilniaus mokytojų namuose.

plačiau
 
Protų mūšis apie kinematografiją

Gruodžio 1 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuojamo jaunimo iniciatyvų projekto „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro objektyvą“ baigiamasis renginys. Atvažiavo jaunieji filmukų montuotojai iš Subačiaus gimnazijos ir Skapiškio pagrindinės mokyklos. Vyko mokinių sukurtų filmukų apie savas mokyklas peržiūra ir aptarimas.  Kiekvienos mokyklos komandai įteikti pažymėjimai.

Paskui vyko protų mūšis „Ką žinai apie kinematografiją“.

plačiau
 
Įvertinta mokyklos Šimtmečio dovana

Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas teigiamai įvertino Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės pateiktą Šimtmečio dovaną Lietuvai „Šimtas lietuviškų pasakų herojų“. Iniciatyva aprašyta delfi.lt , lapkričio 22 d. „Pasakų herojais ir svajinga vaikyste apipinta Šimtmečio dovana“ (LR Vyriausybės kanceliarija).

plačiau
 
Geografijos pamoka apie Šiaurės salas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017 pakvietė išsamiau susipažinti su Šiaurės salomis. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja Inga Inapienė, kasmet aktyviai prisijungdama prie šio tarptautinio projekto, šiemet pakvietė 7 ir 9 klasių mokinius į netradicinę pamoką, kurios tikslas - susipažinti su Šiaurės salomis.

Pamokos pradžioje mokiniai žiūrėjo filmuką apie unikalų Šiaurės šalių kraštovaizdį, apie neįprastas mūsų akiai žmonių susisiekimo priemones. Pagal matytą filmuką mokiniai turėjo atlikti Protų mūšio užduotis.

plačiau
 
Pažintis su Šiaure

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2017, kartu su 2170 švietimo institucijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, šventė ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė.

plačiau
 
Bibliotekoje viešėjo Jaunimo centro atstovai

Lapkričio 3 d. pavakarėje rinkosi Alizavos jaunimas į mokyklos biblioteką. Kupiškio Jaunimo centro darbuotojas Paulius pakvietė mokinius susipažinti su DJ‘s pultu ir veikla. Kiekvienas galėjo pačiupinėti, išbandyti. Skambant muzikai jaunuoliai žaidė stalo žaidimus, diskutavo.

plačiau
 
Pilietinio ir tautinio ugdymo projektas „Dijūta kalnali, skambėk!“

Tikras pilietis yra tas, kuris pažįsta ir brangina tėvynę, siekia išsaugoti jos praeitį, pasirūpinti dabartimi ir kurti ateitį. Dalyvaudami Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuojamame projekte „Dijūta kalnali, skambėk!“ Alizavos pagrindinės mokyklos ir P. Matulionio progimnazijos mokiniai suvokė, kad pilietiškumas prasideda nuo meilės gimtajam kraštui, jo žmonėms, kultūrai, gamtai.

plačiau
 
Šimtas lietuviškų pasakų herojų

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenėje prigijo graži tradicija – papuošti mokyklą, pasirinktomis temomis sukuriant menines kompozicijas koridoriuose esančiose nišose. Telkiasi kiekvienos klasės bendruomenės – mokiniai, auklėtojos, tėveliai. Diskutuojama, ieškoma geriausių sprendimų. Bendromis pastangomis kuriama gražesnė mokyklos aplinka.

                      Šiais mokslo metais pagaminta šimtas lietuviškų pasakų personažų. Personažų šimtuką sudariusi bibliotekininkė, juos sugrupavo po dešimt. Burtai nulėmė kuriai klasei kuris dešimtukas paklius. Mokiniai, skoningai erdvėje išdėliodami pagamintus personažus, sukūrė savas pasakas. Literatūriniai herojai kvieste kviečia praeivius sužinoti, iš kokios pasakos jie atklydę, susirasti bibliotekoje knygą ir perskaityti ją.

plačiau
 
Pamoka su rašytoju arba Valanda vaikų juoko

Tomas Dirgėla dar tik pradedantis jaunas rašytojas, tačiau jo knygos jau įvertintos literatūros kritikų, apdovanotos reikšmingomis premijomis ir jau pamėgtos Lietuvos vaikų. Rašytojas teigia, kad pasaulį gali išgelbėti tik vaikai ir juokas. Jis geba pastebėti kasdienio gyvenimo nuotaikingas smulkmenas ir šmaikščiai jas aprašyti kuriamose istorijose. Kvatojasi jas skaitydami vaikai, šypsosi suaugę. Kartu su visais juokiasi ir autorius. Ironiškai šypsosi kurdamas,  juokiasi pristatydamas knygas vaikams.

plačiau
 
Pamoka pirmokams bibliotekoje

Spalio 6 d. Alizavos mokyklos bibliotekininkė pakvietė pirmokus į pažinties su biblioteka pamoką.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  sekantis  >>