Biblioteka
Lietuvių liaudies kūrybos skleidėjų konkursas

Vasario 28 d. Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko rajono vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „TRAMTATULIS“. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus: dainininkus, muzikantus, pasakotojus.

Šiame konkurse dalyvavo trys pasakotojos ir vienas dainininkas iš Alizavos mokyklos. Evelina Čereškevičiūtė tarmiškai sekė pasaką „Kas savy giria, tų parkūnas spiria“ ir sakmę „Duonos trupinėlis“. Rimgailė Mergiūnaitė papasakojo padavimų apie Zasinyčių kaimą ir Žirgakalnio piliakalnį. Aurita Trasykytė sekė  pasaką „Pupala“. Tarmiškai pasakoti mergaites išmokė bibliotekininkė Danutė Miknevičienė. Dovydas Barzevičius atliko piemenėlių dainas „Ei gyliai gyliai“ ir „Elniškiai vogys“. Dainuoti Dovydą išmokė muzikos mokytoja Laima Vaidilienė.

plačiau
 
Aukščiausios kultūros renginys, kurį turėtų aplankyti kiekvienas

Vyko įdomi ir intriguojanti diskusija: ar miršta knygos? ką knyga gali? Diskutavo poezijos terapijos praktikė Jūratė Sučylaitė ir medijų specialistas Kęstas Kirtiklis. Jie diskutavo apie skaitymo ir atminties transformacijas, apie sąmonės prisitaikymą prie technologijų. Apie tai, kaip tinkamai parinkti literatūriniai tekstai palengvina terapeuto ir ligonių bendravimą, kaip stipriai eilėraščiai gali pakeisti emocinę būseną, kodėl onkologinėmis ligomis sergantiems balsu skaitomos knygos.

plačiau
 
Pagerbė tautosakos patriarchą Joną Balį

Tautosaka – tai žodinė liaudies kūryba: dainuojamoji, pasakojamoji ir smulkioji. Liaudies kūrybą reikia užrašyti, kad ji išliktų ateities kartoms. Tam savo gyvenimą paskyrė kupiškėnas Jonas Balys. Šiais metais jis švęstų 110 metų. Baigęs Kupiškio progimnaziją, išsimokslinęs Lietuvos ir užsienio universitetuose, šis etnologas, folkloristas, istorikas susistemino ir sukatalogavo lietuvių liaudies tautosaką, išleido daug užrašytų liaudies pasakų ir sakmių knygų.

plačiau
 
Internete būti budriems ir protingiems!

Vasario 7 d. į mokyklą atvyko trys žavūs jaunuoliai: Alissa Miller, Artūras Samoilenko ir Šarūnas Urbonavičius. Jie  – Švedijos telekomunikacijų bendrovės, veikiančios Skandinavijoje, Pabaltyje ir kitose Azijos bei Europos rinkose - TELIA darbuotojai

plačiau
 
Atskleistos girių kauko paslaptys

Įdomu, kokia pamoka labiausiai patiktų kaukui Gugiui?

„Gugiui patiktų matematika, jis išmoktų skaičiuoti ir daugybos lentelės. Per kūno kultūros pamokas jis būtų kiečiausias. Istorijoje Gugis nieko nesuprastų. Geografijoje jį nustebintų žemėlapiai. Labiausiai Gugiui patiktų chemijos pamokos, nes chemija – tai magija!“- kalbėjo kauko  sutvėrėjas, rašytojas Justinas Žilinskas.

plačiau
 
Edukacinė popietė „Duonos riekelėje štai ką matau...“

Paminėti Šv. Agotos duonos dienos, vasario 6 d. susirinkome į edukacinę popietę „Duonos riekelėje štai ką matau...". Edukacinę popietę vedė Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė.

Lietuviai nuo seno gerbė duoną, netgi suteikdavo jai stebuklingų galių.

plačiau
 
Dosnios buvo šimtmečio Knygų Kalėdos

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteką papildė 89 naujos knygos.

 Džiugu, kad tarp padovanotų knygų net trys pačios naujausios, dalyvaujančios akcijoje „Metų knygos rinkimai“: J. Vilės „Sibiro haiku“, V. Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“  , A. Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“. 

plačiau
 
5-10 klasių mokinių kalėdinis karnavalas dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“

Akcijos „Metų  knygos rinkimai“ knygų pristatymas suintrigavo ir mokiniai panoro įsikūnyti į personažus. Burtų keliu pasirinkę knygas, jie daug repetavo ruošdamiesi tapti knygų herojais.

Kalėdinio karnavalo šventėje vyko klasių vaidinimai iš akcijos knygų.

plačiau
 
Susipažino su Metų knygomis

Alizavos pagrindinė mokykla laimėjo paraiškų konkursą paauglių Metų knygos rinkimų knygoms gauti. Džiugu, kad jau sekančią dieną knygos iškeliavo pas skaitytojus.

Gruodžio 10 d. visi 5-10 klasių mokiniai buvo pakviesti į skaityklą išsamiau susipažinti su paauglių knygų trejetuku. Mokyklos bibliotekininkė demonstravo multimedijos ekrane autorių nuotraukas ir pasakojo apie kiekvieną knygą.

plačiau
 
Prasidėjo „Knygų Kalėdos“

Gruodžio 1 d. šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.  Dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų bibliotekoms!

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  20  sekantis  >>