Biblioteka
SVAJONĖS APIE ATEITĮ

3 klasės mokiniai prie žvakių šviesos garsiai skaitė islandų rašytojos Kristinos Steinsdottir „Angelas Vakarų rajone“ knygą. Tai šilti, su humoru ir puikiu vaikų psichologijos išmanymu perteikti mažo berniuko pamąstymai apie gyvenimą.

plačiau
 
ATRADIMAI DIDŽIAUSIAME GARSINIO SKAITYMO PROJEKTE

Alizavos pagrindinės mokyklos 5-9 klasių mokiniai skaitė ištrauką iš Alandų rašytojos Karinos Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“. Šioje Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai nominuotoje knygoje pasakojama apie Mirandą, kuri ieško paslaptingo brangakmenio. Pasak legendos, radęs tą brangakmenį žmogus niekada nebejaus ilgesio.

plačiau
 
Šnabždančio knygos lapo kelionė

Alizavos pagrindinės mokyklos JIUG, pradinių ir 5 klasių mokiniai dalyvauja Širvintų r. Gelvonų gimnazijos bibliotekos organizuotoje akcijoje „Šnabždančio knygos lapo kelionė“, skirtai Tarptautiniam bibliotekų mėnesiui paminėti.

 

plačiau
 
HARIBO LIETUVA DOVANA UŽ REKOMENDUOTĄ KNYGĄ

Alizavos pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniai, sukūrę Gintarės Adomaitytės knygos „Vėjų miesto pasakos“ pristatymo video įrašą, dalyvauja respublikiniame Knygų pristatymo konkurse, kurį organizuoja Šiaulių Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Šiandien mokinius nudžiugino organizatorių partnerio HARIBO Lietuva dovanų rinkinys.

 

 
 
DALYVAVO SIAUBO FILMUKŲ KONKURSE

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai dalyvavo leidyklos „Aukso žuvys“ ir literatūrinės pažinimo programos „Vaikų žemė“ skelbtame Siaubo filmukų konkurse pagal Kotrynos Zylės knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“. 

Mokiniai perskaitę ir aptarę  smagią rašytojos K.Zylės šiurpių istorijų knygą filmukui kurti pasirinko „Svečius“. Mokiniai sukūrė ir nufilmavo lėlių spektakliuką „Užgavėnės mokykloje“.

plačiau
 
„DALYVAUTI VASAROS KNYGŲ SKAITYMO IŠŠŪKYJE BUVO SMAGU!“

Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo vasaros knygų skaitymo iššūkyje.

 

plačiau
 
PIRMOKAI PRISIEKĖ BRANGINTI IR SAUGOTI KNYGĄ

Rugsėjo 8 dieną Alizavos pagrindinės mokyklos  pirmos klasės mokiniai susipažino su biblioteka, elgesio joje taisyklėmis. 

plačiau
 
ŠIAURĖS ŠALIŲ KNYGŲ POTVYNYJE

Išgirdę, kad Panevėžyje, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, inkarą išmetė Vikingų laivas, Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kaip mat susiruošė į kelionę.

Prie įėjimo pasitiko šiaurietiškų istorijų herojai. Tai jie atplaukė milžinišku Vikingų laivu iš Islandijos. Juodos varnos kvietė kilti į viršų ir įsakinėjo, kokias užduotis kiekvienoje stotelėje  reikia atlikti. Kiekvienas lankytojas gavo po Knygų potvynio pasą, kuriame žaismingais antspaudais turėjo pasitvirtinti, kad sėkmingai įveikė nurodytą užduotį.

plačiau
 
Lietuvos istorinės asmenybės

Virtualią pamoką „Lietuvos istorinės asmenybės“ vedė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro metodininkas Ivanas Kuzminas.

Pamokos dalyviai žiūrėjo įvairių Lietuvos mokyklų mokinių sukurtus filmukus apie Lietuvos istorines asmenybes.  Alizavos pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai buvo aktyvūs šių filmukų vertintojai. Peržiūrėję kiekvieną, vertino pažymiais, paskui išreitingavo.

plačiau
 
VAIKAI SUKŪRĖ TREMTINIŲ PASAULĮ DĖŽUTĖJE

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka organizavo konkursą „Pasaulis dėžutėje: literatūrinis konkursas visai šeimai“. Vaikai buvo kviečiami skaityti knygas, išsirinkti vieną patinkančią sceną iš knygos ir kartu su tėveliais, mokytojais, bibliotekininkais sukurti miniatiūrinį pasaulį dėžutėje – dioramą.

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai sukūrė Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos apie tremtinių gyvenimą „Sibiro haiku“ dioramą. Vaikų įspūdžiai įamžinti filmuke.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  20  30  sekantis  >>