Biblioteka
Šekspyras gyvas

Balandžio 24 d. į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą susirinko geriausių „Šekspyras gyvas bibliotekose“ iniciatyvų autorės- bibliotekininkės iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

Prezidentės vardu sveikino jos patarėja M. Dautartaitė. Prezidentė, į savo valdas įsileidusi V. Šekspyrą ir bibliotekininkėms padovanojusi gražią šventę, parodė, kad jai rūpi bibliotekos.

Jungtinės karalystės ambasadorė J.E. Ponia Claire Louise Lawrence priminė, kad ir V. Šekspyrui labai rūpėjo knygos. Ji pacitavo jo žodžius iš pjesės „Audra“. „Žinodamas, kad branginu knygas, jis įrengė man tokią biblioteką, kuri buvo brangesnė nei mano hersogystė“.    Britų tarybos atstovybės Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas kalbėjo, kad temos, kurias iškėlė V. Šekspyras- meilė ir neapykanta, godumas ir valia,- aktualios ir šiandien. „V. Šekspyras sujungė žmogiškąsias patirtis, kaip niekas kitas iki jo ir po jo“. V. Šekspyro kūriniai išversti į daugiau kaip 100 pasaulio kalbų.

plačiau
 
Vaikai pagerbė rašytoją

Balandžio 19 d. į P. Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko rajono mokyklų 3-4 klasių mokinių komandos, susipažinusios su S. Paltanavičiaus knygomis, išmokusios susirasti reikalingą informaciją enciklopedijose bei internete, perskaičiusios geriausias 2015 metų lietuvių rašytojų knygas vaikams.

plačiau
 
APIE ŠEKSPYRĄ RENESANSO APLINKOJE

Nė nepajutome, kaip žvakių plevenimas ir švelnūs muzikos akordai grąžino 450 metų atgal, kur nedideliame miestelyje prie Eivono upės gimė Viljamas Šekspyras. Padvelkė viduramžių senove. Ant ekraną atstojančios skaityklos sienos nuolat keitėsi vaizdai: namai dengti ne čerpėmis, o šiaudais ir meldais... Ant liesų kuinų į Oksfordą jojantys studentai... Gramatikos mokyklos mokytojas su lazda rankoje... „Globus“ teatro scena, prieš vaidinimą pakreigta šviežiais meldais... Prie pat pakylos, ant žemų trikojų suoliukų susėdę privilegijuoti ponai... O po atviru dangumi berėkaujantys, besistumdantys, besibarantys ir besikvatojantys pigieji žiūrovai...

Vieną už kitą įdomesnes rašytojo biografijos ištraukas skaitė popietės vedėjos- anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė ir bibliotekininkė Danutė Miknevičienė. Susikaupęs prie molberto, spalvas būsimam V. Šekspyro portretui  liejo jaunasis dailininkas Šarūnas Babachinas. Ilgomis puošniomis sukniomis pasidabinusios vyresniųjų klasių mokinės skaitė sonetus. Aštuntokai Aistė Zablockytė ir Justas Puzelis originalo kalba suvaidino paskutinio Romeo ir Džuljetos pasimatymo sceną. Bendra karaoke sugrįžome į nūdieną. Dainavome apie šiuolaikinius Romeo ir Džuljetą. Tada kūrėme gyvuosius paveikslus „Hamletą su kaukole“, „Ofeliją iš „Hamleto“, „Daug triukšmo dėl nieko“ ir , žinoma, „Romeo ir Džuljetą“.

plačiau
 
„Tramtatulyje“ liejosi gimtoji tarmė

Balandžio 8 d. pasipuošę tautiniais drabužiais į Kupiškio kultūros centrą skubėjo liaudies kūrybos mylėtojai. Surengtas vaikų ir moksleivių- lietuvių liaudies atlikėjų konkursas „Tramtatulis“. Gražus būrelis jaunųjų dainininkų, pasakorių susirinkusius žiūrovus džiugino tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, pasakojimais. Muzikantai grojo liaudiškais instrumentais.

plačiau
 
Vaikų knygos dienos šventė Vilniaus „lėlės“ teatre“

Tradiciškai per H. Ch. Anderseno gimtadienį, balandžio 2-ąją, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas minėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Lietuvoje ši šventė minima 24-ąjį kartą, o pasaulyje – jubiliejinį, 50-ąjį kartą.

Į renginį, vykusį Vilniaus „Lėlės“ teatre ir ne vienam tapusį profesine švente, susirinko būrys vaikų literatūros specialistų, mokytojų, bibliotekininkų, žurnalistų, rašytojų, vertėjų bei kitų, besidominčių vaikų literatūra bei vaikų skaityba.

plačiau
 
Projekto pirmasis renginys

Audringais plojimais alizaviečiai pasitiko garbų svečią, gamtininką mokslininką, aplinkosaugininką, gamtos fotografą, radijo laidos „Gamta- visų namai“ vedėją, vaikų rašytoją Selemoną Paltanavičių.

plačiau
 
Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi!

Pradedamas įgyvendinti Alizavos mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projektas „Šeimyninė kelionė po lietuvišką mitologiją“.

Kovo 14 d.  į mokyklą atvyksta

 -aplinkosaugininkas

-gamtos žiniuonis

- gamtos fotografas

-radijo laidos „Gamta- visų namai“ vedėjas

- vaikų rašytojas

Selemonas Paltanavičius!

12 val. susitikimas su bendruomene aktų salėje

13-14 val. –diskusija su jaunaisiais žurnalistais skaitykloje prie arbatos puodelio

plačiau
 
Atnaujinta biblioteka

Iš Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės gavus 2 000 eurų, bibliotekoje įrengtas jaukus vaikų poilsio kampelis.Čia mokinių laukia trys sėdmaišiai ir šeši pufikai. Naujos knygelės sudėtos į gražias lentynėles. Pakeistos skaityklos kėdės, įsigyti 3 kompiuterių staliukai.

plačiau
 
Spalvingoje knygų Karalystėje

Vasario 28 d. grupė Alizavos mokyklos mokinių šurmuliavo Vilniaus knygų mugėje,  kurios šių metų tema- „Personažas ieško autoriaus“.

Pirmiausia dėmesį prikaustė Naisių vasaros teatro aktoriai. Vaikų scenoje jie vaidino spektaklį pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“. (Režisierė V. Kavaliauskaitė. Aktorius remia fondas „Švieskime vaikus“). Žavėjo aktorių išradingumas ir profesionalumas, spektaklio spalvos bei muzika.

plačiau
 
Išrinktos 2015 metų Knygos

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje – Dalios Staponkutės eseistikos knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“, poezijos kategorijoje – Vlado Braziūno knyga „Stalo kalnas“, knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“ ir vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  16   17   18   19   20   21   22   30  sekantis  >>