Biblioteka
Darbų aptarimas šventinėje aplinkoje

Gruodžio 28 d. L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos bibliotekos skaitykloje įvyko Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkių susirinkimas.

plačiau
 
Daikto istorija

Daiktas, kaip ir žmogus turi savo gyvenimą. Daikto gyvenimas susijęs su žmogumi. Kai kurie daiktai pergyvena net kelias kartas. Idėja, kalėdiniam karnavalui pateikti daiktų istorijas, kilo bendraamžių švietėjoms Aistei Zablockytei, Justinai Januškaitei ir Rugilei Kigaitei. Merginos pateikė projektą Kupiškio rajono jaunimo iniciatyvų konkursui. Paraiška buvo iš dalies patenkinta.

plačiau
 
Knygų Kalėdos

Knygos augina žmogų, protingą būtybę, asmenybę. Knygose surandame paguodą, patarimų, atrandame save arba tiesiog gerai praleidžiame laiką. Asmenine patirtimi,  kaip knyga atranda savo laiką ir kelią į mūsų širdis, pasidalijo matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė. Vienokios knygelės ją užbūrė vaikystėje, o paauglystėje, kai pati įsimylėjo, tik apie meilę knygos teikė  palaimą. Sunkiausiomis netekties valandomis nusiraminimo ieškojo knygose apie amžinąjį gyvenimą. Direktoriaus pavaduotoja Lidija Žekonienė papasakojo, kaip savąjį skaitymo džiaugsmą surado storoje Tomo Maino Rido knygoje „Raitelis be galvos“. Šią knygą skaitė net tris kartus! Tai mistinė, romantinė ir istorinė knyga. Ji turėjo įtakos pasirenkant istorijos mokytojos specialybę. Mokyklos tarybos narė, Pauliaus ir Samantos mamytė, Vilma Šešeikienė prisiminė, kaip vasarą, baigusi antrąją klasę, perskaitė Jono Biliūno „Kliudžiau“, kaip verkė visą dieną, nes labai gailėjo katytės. Mokytojų ir mamų prisiminimų maratoną baigėme gražiaisiais vaikų rašytojo Gendručio Morkūno žodžiais apie tai, kaip  „Skaitantys vaikai išgelbės Grenlandijos ledynus“.

plačiau
 
Mokslinis praktinis seminaras „Linksmos knygos vaikams“.

Vaikų literatūros entuziastai iš visos Lietuvos gruodžio 12 d. susirinko į kasmetinį mokslinį-praktinį seminarą Prano Mašioto skaitymai, šiemet grįžusį į tradicines erdves Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šių metų Prano Mašioto skaitymų tema „Linksmos knygos vaikams“.

Seminarą atidarė doc. dr. Kęstutis Urba ir bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

 

plačiau
 
Kviečiame dalyvauti KNYGŲ KALĖDŲ akcijoje!

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos jau šešti metai prisijungia Ir Alizavos pagrindinė mokykla ir maloniai laukia galinčių padovanoti bibliotekai naujų knygų ir džiaugsmą skaityti!

Dėkojame už Jūsų gerumą!

plačiau
 
Dovana Alizavos mokyklos vaikams

Besiruošdami susitikimui suspėjome perskaityti  knygutę visų klasių mokiniams. Susikonstravome „televizorių“ ir pademonstravome viešniai savo „filmuką“ „Piktieji broliai“. O paskui pakilo rankų miškas ir pasipylė klausimai: „Kodėl kiškutė dryžuota? Kodėl istorija apie meilę?  Kodėl knyga pavadinta „Filmukai“? ir t.t. Rašytoja labai nuoširdžiai atsakė į kiekvieną klausimėlį. Papasakojo, kaip pirmiausia sukūrė istoriją apie raudoną vežimėlį. Ji buvo liūdna. Reikėjo kurti linksmesnes istorijas. Tada įvyko nutikimas prie jūros, kuris paskatino sukurti uodo meilės istoriją. Rašytoja parodė savo namą. Jis yra nupieštas knygutėje! Papasakojo apie įtemptą savo darbo dieną. Sužinojome, kad ji rašo net sėdėdama eilėje pas dantistą ir kad kartais jai atrodo, kad turi penkias galvas. Sužinojome, kad jos šeima niekada nežiūri televizoriaus. Šeima net neturi jo! Sužinojome, kad dar bus „Filmukai-2“. Ir kad suaugusiems dar nori parašyti knygą. Kad turi daug pradėtų istorijų...

plačiau
 
Integruota anglų kalbos ir dailės pamoka Apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2016 ateities tema

Lapkričio 24 d. anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė ir dailės mokytoja Audronė Užtupienė vedė 8-9 klasių mokiniams integruotą pamoką. Prisimindami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, taikydami žinias apie plakatą, mokiniai kūrė ir pristatė apžvalgos stendą.

plačiau
 
Ateitis ir atsakomybė

Pasitikdami šventinę savaitę mokiniai papuošė mokyklą kūrybinėmis kompozicijomis iš elektronikos atliekų. Vieni sukūrė linksmus robotukus, kiti - ateivius, treti - įdomius prietaisus, dar kiti - kvietė neužmiršti, kad esi Žemės šeimininkas.

plačiau
 
Išvyka buvo nuostabi.

Lapkričio 5-6 dienomis Alizavos pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė kartu su kitais iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ laimėtojais keliavo į Lenkiją. Aplankė Koperniko mokslo centrą, Evoliucijos muziejų, Varšuvos senamiestį.  Planetariume žiūrėjo filmą. Kelionė buvo puiki. Viešbutis - puikus, pusryčiai – nuostabūs. Tik gaila, kad ekskursantų neįsileido Varšuvos biblioteka.

plačiau
 
Iniciatyos „Atverk duris vasarai“ laureatai

Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka tapo iniciatyvos  „Atverk duris vasarai“ laureate ir gavo kvietimą

2016 m. lapkričio 5 – 6 d. į  apdovanojimo ceremoniją (kelionę)  į Lenkiją, į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  14   15   16   17   18   19   20   30  sekantis  >>