Biblioteka
Alizavos mokykloje svečiavosi Ulfopotamijos šalies kūrėjas

Sausio 15 d. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 1-7 klasių mokiniai susitiko su vaikų rašytoju iš Kauno, Virgiu Šidlausku. Jo knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ nominuota Metų knygos rinkimams. Tai fantastinė apysaka vaikams apie drąsą ir atsakomybę, apie draugystę ir pasiaukojimą, apie baimę prisipažinti suklydus, apie pasaulio pažinimą ateinantį per pavojus ir pašėlusius  nuotykius.

plačiau
 
„Laimė – skaityti knygas!“

Sausio 10 d. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų kategorijos knygas Kupiškio miesto vaikams, susirinkusiems į Kupiškio r. savivaldybės viešąją biblioteką.

plačiau
 
Dosnios septintosios Knygų Kalėdos

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“, šiemet vėl pakvietusios dovanoti naujų knygų savo bibliotekai, buvo sėkmingos. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos fondas pasipildė 60 naujų grožinės ir pažintinės literatūros knygų.

Mokyklos bibliotekai knygas dovanojo poetas Vilius Baltrėnas, Šiaurės ministrų biuras, Biržų regioninis parkas, Lietuvos automobilininkų sąjunga, buvusios mokinės Dalė Miknevičiūtė ir Vilė Leščinskienė, mokytojai: Rima Dyraitė, Aiva Jonušauskienė, Audronė Užtupienė, Vitalija Mikšienė, Eimutis Sarsevičius; 5, 7 ir 8 klasių mokiniai, trečiaklasė Agnė Tuskaitė, antraklasiai - Ineta Kucinaitė ir Mindaugas Kernagis. Nuoširdžiai Ačiū jiems!

plačiau
 
Vaidino iš Metų knygų.

5-10 klasių mokiniai į Kalėdinį karnavalą rinkosi, paruošę vaidinimus taip pat iš akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų. Penktos ir septintos klasės mokiniai vaidino lemtingąją Šunojaus dieną, kai šunys kalbasi su vaikais žmonių kalba. Šeštaklasiai išradingai pavaizdavo neklaužados Ulfo Mulfo kelionę po fantastišką mišką, kuriame medžiai aistringai žaidžia futbolą. Aštuntos klasės mokiniai pademonstravo 1986 m. vaikų žaidimus, kuriuos žaidė „Aš esu Tomas, seklys“ knygutės personažai. Devintokai pasivertė knygos „Laimė yra lapė“ herojais ir įrodė, kaip smagu kalbėtis apie paprastus dalykus. Patys vyriausi, dešimtokai, metė kaltinimą suaugusiems – priimdami sprendimus tarkitės su vaikais! Jie suvaidino ištrauką iš knygos „Brolis, kurio nereikėjo“. Aistė ( įkūnijusi knygutės herojų Gvidą) labai išraiškingai perteikė dramatiškus jo įsivaizdavimus apie būsimą brolį.

plačiau
 
Skaitymo skatinimo projektas gavo dalinį finansavimą!

Paskelbtas Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Skaitymo skatinimo iniciatyvos“ projektų dalinio finansavimo 2018 metais, kuriame 1.3 punktu rašoma, kad skiriamas finansavimas Kupiškio r. Alizavos pagrindinės  mokyklos projektui „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Projektas įvertintas 72,20 balų. Skirta 1250 eurų.

 

plačiau
 
Apie knygas prie Kalėdų eglutės

Prie baltos Kalėdų eglutės susirinkę, Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai šoko, dainavo, deklamavo ir kalbėjosi apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas.

plačiau
 
Man svarbiausia šimtmečio knyga vaikams

Gruodžio 11 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame Prano Mašioto skaitymai – tradiciniame moksliniame-praktiniame seminare dalyvavo ir Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkės. Seminarą organizavo Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius. Seminaro tema „Lietuvių vaikų literatūros šimtmetis“.

plačiau
 
Vaikų Kalėdų saloje

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė ir lietuvių literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė gruodžio 9 d. dalyvavo  vaikų knygos konferencijoje, vykusioje vaikų literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ metu Vilniaus mokytojų namuose.

plačiau
 
Protų mūšis apie kinematografiją

Gruodžio 1 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuojamo jaunimo iniciatyvų projekto „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro objektyvą“ baigiamasis renginys. Atvažiavo jaunieji filmukų montuotojai iš Subačiaus gimnazijos ir Skapiškio pagrindinės mokyklos. Vyko mokinių sukurtų filmukų apie savas mokyklas peržiūra ir aptarimas.  Kiekvienos mokyklos komandai įteikti pažymėjimai.

Paskui vyko protų mūšis „Ką žinai apie kinematografiją“.

plačiau
 
Įvertinta mokyklos Šimtmečio dovana

Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas teigiamai įvertino Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės pateiktą Šimtmečio dovaną Lietuvai „Šimtas lietuviškų pasakų herojų“. Iniciatyva aprašyta delfi.lt , lapkričio 22 d. „Pasakų herojais ir svajinga vaikyste apipinta Šimtmečio dovana“ (LR Vyriausybės kanceliarija).

plačiau
 
<<  ankstesnis  10   11   12   13   14   15   16   20  30  sekantis  >>