Biblioteka
Seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“

Balandžio 17 d. Nacionalinėje bibliotekoje vyko seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas aptarti praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų bei vaikų skaitybos tendencijas.

plačiau
 
Dalyvaujame Mažųjų knygos bičiulių festivalyje

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai sukūrė literatūrinę kompoziciją „Rudnosiukas kalbininkas“ pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Rudnosiuko istorijos“. Ši mokinių kompozicija buvo nufilmuota, o sukurtas filmukas išsiųstas „Mažųjų knygos bičiulių festivalio“ organizatoriams – labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.

plačiau
 
Vaikų Knygos dienos šventėje

Balandžio 7 dieną Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo šventėje, kurios metu Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo pagerbti iškiliausi 2017 metų vaikų knygų kūrėjai – rašytojai, dailininkai iliustruotojai, vertėjai, literatūros sklaidos specialistai, dalyvavo ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai su mamytėmis bei mokytojomis.

plačiau
 
Mufis Jukis - vaikų kūrybos simbolis

Kovo 28 d., atvykęs į mokyklą pasiimti muzikos instrumentų, vaikiškų knygų kūrėjas Paulius Juodišius padovanojo pirmos ir trečios klasės mokiniams įsimintiną dailės ir technologijų pamoką.

plačiau
 
Pauliaus Juodišiaus kūrybinės dirbtuvės

Kovo 13 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė nepaprasto svečio. Į susitikimą su 1-5 klasių mokiniais atskubėjo vaikiškų knygų kūrėjas Paulius Juodišius. Svečias atsivežė pilną mašiną įvairiausių paties sukonstruotų muzikos instrumentų.

plačiau
 
„Apkabink mokyklos bibliotekininkę/ą!“

Kovo 1 d. - Tarptautinė „Apkabink savo bibliotekininką“ diena. Ta proga „Vaikų žemė“ ir leidykla „Tikra knyga“ pakvietė mokinius ir mokytojus parodyti savo bibliotekininkams, kaip juos myli.  Facebook įvykyje „Apkabink mokyklos bibliotekininkę/ą!“ buvo keliamos nuotraukos, kuriose mokiniai įsiamžino su savo šauniaisiais bibliotekininkais ar bibliotekininkėmis.  

plačiau
 
„Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“

2018 m Vilniaus knygų mugė nustebino ir renginių gausa, ir milžinišku žmonių srautu. Šeštadienį, šimto pasimatymų dieną, po Litexpo įsikūrusią milžinišką knygų karalystę vaikščiojo ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai.

plačiau
 
Gedimino sapno legenda

Pagal Balio Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“ Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 kl. mokinių dramos būrelis  pastatė lėlių teatriuko spektaklį. Būrelio vadovė – Irmina Puipaitė. Dekoracijas gaminti padėjo dailės ir technologijų mokytoja Audronė Užtupienė. Tai 79 – oji knyga Šimto reikšmingiausių knygų vaikams sąraše.

plačiau
 
„Baltoji varnele, atskrisk, ar ateik!“

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko poezijos šventė – konkursas, skirtas poeto Sigito Gedos 75-mečiui.

plačiau
 
Knygos, dailės ir šokio darna

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius inicijavo visuomenės balsavimą už geriausias lietuvių autorių knygas.2017 m. gegužės 7 d. paskelbtas reikšmingiausių vaikų ir paauglių knygų šimtukas. Šių metų pradžioje išleistas unikalus katalogas  „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Mokytojų pareiga atskleisti šių knygų moralinę ir meninę vertę.

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos penktokai skaitė 61- ąją šimtuko knygą. Tai K. Kubilinsko eiliuota poemėlė „Ledinukas“ apie Senio Šalčio anūką, labai mėgųsi girtis.

Paskui vyko integruota dailės ir šokio pamoka „Vaizdo ir judesio raiška K. Kubilinsko poemėlėje „Ledinukas“ “. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  9   10   11   12   13   14   15   20  30  sekantis  >>