Biblioteka
Mokslinis praktinis seminaras „Linksmos knygos vaikams“.

Vaikų literatūros entuziastai iš visos Lietuvos gruodžio 12 d. susirinko į kasmetinį mokslinį-praktinį seminarą Prano Mašioto skaitymai, šiemet grįžusį į tradicines erdves Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šių metų Prano Mašioto skaitymų tema „Linksmos knygos vaikams“.

Seminarą atidarė doc. dr. Kęstutis Urba ir bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

 

plačiau
 
Kviečiame dalyvauti KNYGŲ KALĖDŲ akcijoje!

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos jau šešti metai prisijungia Ir Alizavos pagrindinė mokykla ir maloniai laukia galinčių padovanoti bibliotekai naujų knygų ir džiaugsmą skaityti!

Dėkojame už Jūsų gerumą!

plačiau
 
Dovana Alizavos mokyklos vaikams

Besiruošdami susitikimui suspėjome perskaityti  knygutę visų klasių mokiniams. Susikonstravome „televizorių“ ir pademonstravome viešniai savo „filmuką“ „Piktieji broliai“. O paskui pakilo rankų miškas ir pasipylė klausimai: „Kodėl kiškutė dryžuota? Kodėl istorija apie meilę?  Kodėl knyga pavadinta „Filmukai“? ir t.t. Rašytoja labai nuoširdžiai atsakė į kiekvieną klausimėlį. Papasakojo, kaip pirmiausia sukūrė istoriją apie raudoną vežimėlį. Ji buvo liūdna. Reikėjo kurti linksmesnes istorijas. Tada įvyko nutikimas prie jūros, kuris paskatino sukurti uodo meilės istoriją. Rašytoja parodė savo namą. Jis yra nupieštas knygutėje! Papasakojo apie įtemptą savo darbo dieną. Sužinojome, kad ji rašo net sėdėdama eilėje pas dantistą ir kad kartais jai atrodo, kad turi penkias galvas. Sužinojome, kad jos šeima niekada nežiūri televizoriaus. Šeima net neturi jo! Sužinojome, kad dar bus „Filmukai-2“. Ir kad suaugusiems dar nori parašyti knygą. Kad turi daug pradėtų istorijų...

plačiau
 
Integruota anglų kalbos ir dailės pamoka Apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2016 ateities tema

Lapkričio 24 d. anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė ir dailės mokytoja Audronė Užtupienė vedė 8-9 klasių mokiniams integruotą pamoką. Prisimindami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, taikydami žinias apie plakatą, mokiniai kūrė ir pristatė apžvalgos stendą.

plačiau
 
Ateitis ir atsakomybė

Pasitikdami šventinę savaitę mokiniai papuošė mokyklą kūrybinėmis kompozicijomis iš elektronikos atliekų. Vieni sukūrė linksmus robotukus, kiti - ateivius, treti - įdomius prietaisus, dar kiti - kvietė neužmiršti, kad esi Žemės šeimininkas.

plačiau
 
Išvyka buvo nuostabi.

Lapkričio 5-6 dienomis Alizavos pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė kartu su kitais iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ laimėtojais keliavo į Lenkiją. Aplankė Koperniko mokslo centrą, Evoliucijos muziejų, Varšuvos senamiestį.  Planetariume žiūrėjo filmą. Kelionė buvo puiki. Viešbutis - puikus, pusryčiai – nuostabūs. Tik gaila, kad ekskursantų neįsileido Varšuvos biblioteka.

plačiau
 
Iniciatyos „Atverk duris vasarai“ laureatai

Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka tapo iniciatyvos  „Atverk duris vasarai“ laureate ir gavo kvietimą

2016 m. lapkričio 5 – 6 d. į  apdovanojimo ceremoniją (kelionę)  į Lenkiją, į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje.

plačiau
 
Pirmokų ir jų tėvelių pažintis su biblioteka

Spalio 15 d. Alizavos pagrindinės mokyklos pirmokai pirmą kartą įžengė į biblioteką. Bibliotekininkė supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis. Perskaitė Knygelės prašymą. Pamokė vaikus, kaip pasirinkti ir pasiimti knygutę, kada ją grąžinti. 3-4 klasių mokiniai, skaitymo skatinimo būrelio nariai, paruošė pirmokams teatralizuotą programėlę. „Knygos riteris“ Ėrikas paprašė pirmokų išsirikiuoti ir atlikti priesaiką Knygai.

plačiau
 
Knygos skaitymo šventė

Tėvai nebeskaito savo dar nemokantiems skaityti mažyliams, mamos nebeniūniuoja eilių migdydamos vaikus, mokyklose prie Kalėdų eglučių nebedeklamuojami eilėraščiai...   O tarp bibliotekininkų nenutyla diskusijos, kaip vaiką sudominti knyga.

plačiau
 
Metodinės dienos atgarsiai

Šiemet pirmą kartą buvo sukviesti ir mokyklų bibliotekininkų metodinių ratelių pirmininkai. Iš vienos pusės - labai malonu, kad esame pripažinti kaip lygiaverčiai švietimo sistemos veikėjai, džiaugiamės, kad atkreiptas dėmesys į bibliotekas ir į skaitymą. Iš kitos pusės - suprastėję mūsų moksleivių skaitymo ir rašymo gebėjimai verčia suvienyti visas jėgas. Nes jeigu ne dabar, tai kada, jeigu ne mes, tai kas?

  Šių metų metodinės dienos tema buvo "Kiek svarbūs skaitymo ir rašymo gebėjimai mokantis visų dalykų?". Buvo pateiktos tyrimų išvados, pasidalinta gerosios patirties pavyzdžiais kaip skaitymo ir rašymo ugdymas integruojamas į įvairių dalykų pamokas. Mokyklų bibliotekininkai atskirai tarėsi, koks galėtų būti bibliotekos vaidmuo šiuo klausimu, kokias iniciatyvas galėtų parodyti mokyklų bibliotekininkai. Tuo pačiu buvo išsakyti ir sunkumai, su kuriais susiduriame savo darbe. Nutarta kuo plačiau bendradarbiauti su visų dalykų mokytojais, siūlyti savo pagalbą, patirtį ir bibliotekos išteklius, planuojant metodinę veiklą būtinai įtraukti skaitymo ir rašymo skatinimo veiklas, patiems kelti kvalifikaciją, domėtis skaitymo strategijomis.

plačiau
 
<<  ankstesnis  8   9   10   11   12   13   14   20  sekantis  >>