Biblioteka
Rašinių konkursas „Mano herojus“

Žodyne žodis HEROJUS aiškinamas, kad tai asmuo, kuriuo žavimasi dėl jo drąsių ir garbingų poelgių. 5-10 klasių mokiniai rašė rašinius „Mano herojus“. Vieni mokiniai savo herojais pasirinko šiauriečių rašytojų knygų herojus. 

plačiau
 
Gamino maketus

7 -10 kl. mokiniai per technologijų pamokas iš antrinių žaliavų gamino pasirinktų šiaurės šalių  rašytojų knygų herojų maketus. Mokinių darbus įvertinusi komisija teigė, kad visi maketai padaryti labai kūrybiškai. Kadangi buvo skelbtas konkursas, tai komisija išrinko du išskirtinius, ypatingai kruopščiai ir apgalvotai pagamintus: 

plačiau
 
Mokiniai nišose „apgyvendino“ šiaurės šalių literatūrinius herojus

Belaukdami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, mokiniai papuošė mokyklos erdves A. Lindgren , T. Janson, L. Kaaberbol, U. Stark knygų herojais.

plačiau
 
Šiaurietiškas kampelis bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitės laukimas prasidėjo nuo šiaurietiško kampelio įrengimo. Islandų menininkės Ranos Flygenzing sukurtame plakate pavaizduota gausybė šiaurietiškos literatūros herojų kvieste kvietė susirasti knygą ir plačiau sužinoti apie išsirinktą herojų

plačiau
 
Alizavos mokiniai mokėsi skaityti kiną

Lapkričio 9 d. Alizavos pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis projektas mokiniams „Kino busas“. Buvo surengtos dviejų kino filmų peržiūros su diskusijomis. 1-6 klasių mokiniai žiūrėjo prancūzų - belgų filmą „Mažasis Nikolia“, 7-10 klasių mokiniai - norvegų filmą „Velnių salos karalius“. Mokiniai pamatė aukštos meninės kokybės filmus. 

Su mokiniais bendravo charizmatiškas ir daug patirties darbe su vaikais ir jaunimu turintis kino režisierius Maratas Sargsyan. 

plačiau
 
Parodos „Kupiškėnai Lietuvos istorijoje“ pristatymas

Spalio 15 d. Alizavos mokyklos mokiniams buvo pristatyta kilnojama paroda „Kupiškėnai Lietuvos istorijoje“.

plačiau
 
Alizavos pagrindinės mokyklos skaitymo skatinimo projekto „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“ veikla

Siekdama atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į vertingas lietuvių autorių knygas Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Pirmiausia iš gautų lėšų buvo nupirktos trūkstamos Šimtuko sąrašo knygos. Per visus mokslo metus organizuoti įvairūs renginiai, patraukliais būdais reprezentuojantys Šimtuko knygas ir kviečiantys mokinius jas  perskaityti ir diskutuoti.

plačiau
 
Pamoka, skirta gyvūnų globai

Pirmadienį, spalio 8 d. Alizavos padalinio bibliotekininkė Laimutė Dešrienė suorganizavo pradinių klasių mokiniams pamoką, skirtą gyvūnų globai. Iš pradžių visi pažiūrėjo linksmas nuotraukas apie geriausius vaikų draugus – gyvūnus. Bibliotekininkė Laimutė parodė vaikams anglų rašytojos Holly Webb knygutes apie gyvūnėlius. Tai graudžios ir pamokančios istorijos apie gyvūnų, kurių niekas nenori priglausti, išgyvenimus.

plačiau
 
Grybai ir literatūra

Spalio 1 d. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos, Jūratė Kuliukienė ir Renata Ulinskienė, pakvietė į atvirą integruotą biologijos ir lietuvių literatūros pamoką 8 klasėje „Pasivaikščiojimas po grybų šalį“. Pamokos uždaviniai buvo: išnagrinėti grybo sandarą, dauginimąsi, biologinius ypatumus ir susipažinti su klasikų, kurie rašė apie grybus, knygomis. Bendras tikslas – ieškoti temos bendrysčių ir įdomybių.

plačiau
 
Mokiniai žiūrėjo spektaklį „Melagių pilis“

Rugsėjo 19 d. 4-6 klasių mokiniai žiūrėjo Naisių teatro aktorių spektaklį „Melagių pilis“, pastatytą pagal to paties pavadinimo Vytautės Žilinskaitės knygutę.

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  30  sekantis  >>