Biblioteka
Pažintis su Šiaure

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2017, kartu su 2170 švietimo institucijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, šventė ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė.

plačiau
 
Bibliotekoje viešėjo Jaunimo centro atstovai

Lapkričio 3 d. pavakarėje rinkosi Alizavos jaunimas į mokyklos biblioteką. Kupiškio Jaunimo centro darbuotojas Paulius pakvietė mokinius susipažinti su DJ‘s pultu ir veikla. Kiekvienas galėjo pačiupinėti, išbandyti. Skambant muzikai jaunuoliai žaidė stalo žaidimus, diskutavo.

plačiau
 
Pilietinio ir tautinio ugdymo projektas „Dijūta kalnali, skambėk!“

Tikras pilietis yra tas, kuris pažįsta ir brangina tėvynę, siekia išsaugoti jos praeitį, pasirūpinti dabartimi ir kurti ateitį. Dalyvaudami Kupiškio r. savivaldybės dalinai finansuojamame projekte „Dijūta kalnali, skambėk!“ Alizavos pagrindinės mokyklos ir P. Matulionio progimnazijos mokiniai suvokė, kad pilietiškumas prasideda nuo meilės gimtajam kraštui, jo žmonėms, kultūrai, gamtai.

plačiau
 
Šimtas lietuviškų pasakų herojų

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenėje prigijo graži tradicija – papuošti mokyklą, pasirinktomis temomis sukuriant menines kompozicijas koridoriuose esančiose nišose. Telkiasi kiekvienos klasės bendruomenės – mokiniai, auklėtojos, tėveliai. Diskutuojama, ieškoma geriausių sprendimų. Bendromis pastangomis kuriama gražesnė mokyklos aplinka.

                      Šiais mokslo metais pagaminta šimtas lietuviškų pasakų personažų. Personažų šimtuką sudariusi bibliotekininkė, juos sugrupavo po dešimt. Burtai nulėmė kuriai klasei kuris dešimtukas paklius. Mokiniai, skoningai erdvėje išdėliodami pagamintus personažus, sukūrė savas pasakas. Literatūriniai herojai kvieste kviečia praeivius sužinoti, iš kokios pasakos jie atklydę, susirasti bibliotekoje knygą ir perskaityti ją.

plačiau
 
Pamoka su rašytoju arba Valanda vaikų juoko

Tomas Dirgėla dar tik pradedantis jaunas rašytojas, tačiau jo knygos jau įvertintos literatūros kritikų, apdovanotos reikšmingomis premijomis ir jau pamėgtos Lietuvos vaikų. Rašytojas teigia, kad pasaulį gali išgelbėti tik vaikai ir juokas. Jis geba pastebėti kasdienio gyvenimo nuotaikingas smulkmenas ir šmaikščiai jas aprašyti kuriamose istorijose. Kvatojasi jas skaitydami vaikai, šypsosi suaugę. Kartu su visais juokiasi ir autorius. Ironiškai šypsosi kurdamas,  juokiasi pristatydamas knygas vaikams.

plačiau
 
Pamoka pirmokams bibliotekoje

Spalio 6 d. Alizavos mokyklos bibliotekininkė pakvietė pirmokus į pažinties su biblioteka pamoką.

plačiau
 
Jaunimo iniciatyvų projekto „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro fotoobjektyvą“ renginys Skapiškio pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 18 d. savanorė, KTU Panevėžio technologijų ir verslo studentė, Dalė Miknevičiūtė susitiko su Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniais, pageidaujančiais išmokti dirbti su filmukų kūrimo programa „Pinnacle studio 20“.

plačiau
 
Jaunimo iniciatyva „Pažvelk į mokyklos gyvenimą pro fotoobjektyvą!“ Subačiaus gimnazijoje

Rugsėjo 11 d. susipažinti su vaizdo redagavimo programa „Pinnacle studio 20“ susirinko būrelis Subačiaus gimnazijos moksleivių. Jie gavo užduotį nufilmuoti ir paruošti žurnalistinį reportažą pristatantį savo mokyklą svečiui. Mokiniai dirbo grupėmis. Ieškojo reportažui tinkamo garso takelio, sukėlę į kompiuterį filmuotą medžiagą, ją redagavo, pritaikė efektus, stengėsi, kad būtų sklandūs perėjimai. Grupės sukūrė filmukus „Diena Subačiaus gimnazijoje“ ir “ ir „Ekskursija po Subačiaus gimnaziją“. Mokiniai peržiūrėjo vieni kitų sukurtus filmukus, įvardijo jų privalumus ir trūkumus. Kiekvienas gavo po lankstinuką – trumpą įvadą į vaizdo redagavimo programą „Pinnacle studio 20“.

plačiau
 
Sigutės Ach pakylėtas pasaulis paliko pėdsakus Alizavos mokykloje

„Mes visi turime vidinius sparnus. Žmogaus sąmonės sparnai keičia pasaulį. Žmogui palikta teisė, ką daryti. Sprendimą priima kiekvienas asmeniškai. Jūsų apsisprendimo teisė kurti, ne ardyti“,- kalbėjo mokiniams viešnia. Dailininkė pakvietė bendruomenę sukurti meninę instaliaciją - darinį, kuris įprasmintų sparnuotą pakylėtą kūrybingą ateities žmogų.

plačiau
 
Tradicija tapęs protėvių šventvietės lankymas

Šiemet žygiavome neįprastai. Didžiule atrakcija visiems tapo važiavimas smarkiai pažliugusiu miško keliu su visureigiais, kuriuos vairavo Pasvalio visureigių klubo „4x4“ nariai: Vytautas Užtupas, Eligijus Maračinskas ir Vladas Užtupas. Šįkart žymiai garsiau ir sklandžiau skambėjo sutartinės ant Dijokalnio, nes į žygio dalyvių gretas įsiliejo P.Matulionio progimnazijos etnokultūros būrelis „Zbitkai“, vadovaujami mokytojos Daivos Palionienės. Jau trečius metus visus stebina krivis Gediminas Žilys, sukurdamas labai iškilmingą ir šventą aplinką, skrupulingai atlikdamas protėvių šventvietės garbinimo apeigas.

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  sekantis  >>