Biblioteka
Užeikite į akmenų bičiulių svetainę!

Alizavos pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai, perskaitę Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“, patys pabandė sukurti akmenukų istorijas. Rašytojas mokinių pasakas patalpino akmenukų bičiulių svetainėje http://akmenukupasakos.lt/ . Užsukite ir pasigrožėkite http://akmenukupasakos.lt/?p=216

plačiau
 
Netradicinė moksleivių pažintis su Lietuviškos Knygos istorija

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“.

Kovo 11 dienos išvakarėse visi 3-8 klasių mokiniai išvyko į gražiąją Radvilų pilį Biržuose. Išvykos tikslas - susipažinti su Lietuviškos Knygos istorijos išskirtinumu, sužinoti kokį žygdarbį atliko knygnešiai.

plačiau
 
Zujome po knygų mugę ir mes

Alizavos pagrindinės mokyklos autobusiukas dardėjo į Vilniaus knygų mugę paskutinę jos dieną, sekmadienį. 

plačiau
 
Papuošk mokyklos bibliotekos duris

Alizavos pagrindinės mokyklos jaunosios žurnalistės papuošė mokyklos bibliotekos duris ir išsiuntė paraišką konkursui, kurį paskelbė Saugesnio interneto dienos organizatoriai.

plačiau
 
Alizavos vaikų knyga- Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“

Nepastebimai prabėgo laikas beskaitant akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygutes. Vasario 13 d. bibliotekininkė  pakvietė vaikus į biblioteką. Čia jų laukė penkios knygutės su penkių spalvų širdelėmis. Bibliotekininkė paprašė balsuoti už labiausiai patikusią knygą spalvota širdele. Greitai paraudo medelis nuo raudonų širdučių, nes raudona spalva buvo skirta Jurgos Baltrukonytės knygai „Filmukai“.  Net 23 raudonas širdutes surinko ši knygutė! 10 mėlynų širdelių gavo Gendručio Morkūno „Traškančios žvaigždės“, 4 ružavas širdeles – Nadios Kovaliovos „Meškis ir žąsis“, 3 geltonas širdeles Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ ir 2 žalias- Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“.

plačiau
 
Apie grėsmes internete

Alizavos mokyklos bendruomenė pažymėdama Saugesnio interneto dieną pasikvietė lektorių iš Telia, Rimvydą Jurkuvėną. Šioje įmonėje specialistas moko darbuotojus, dirbančius su verslo klientais. Rimvydas yra iniciatyvos „Kam to?! reikia“ savanoris, kurios tikslas – kad verslo aplinkos žmonės dalintųsi patirtimi su moksleiviais. 

plačiau
 
Akcijos „Knygų Kalėdos“ dovanos

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos lentynos praturtėjo 32 įdomiomis knygomis. Jų tarpe - viena ypatinga knyga. Tai gabiausių, talentingiausių ir šauniausių Lietuvos moksleivių autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis. Asmenybės.“. Ši knyga tikrai įkvėps ne vieną moksleivį pakeisti savo gyvenimą. Nuoširdžiai dėkojame kupiškėnų įmonei UAB „Bizea“ finansavusiai šią dovaną.

plačiau
 
Darbų aptarimas šventinėje aplinkoje

Gruodžio 28 d. L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos bibliotekos skaitykloje įvyko Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkių susirinkimas.

plačiau
 
Daikto istorija

Daiktas, kaip ir žmogus turi savo gyvenimą. Daikto gyvenimas susijęs su žmogumi. Kai kurie daiktai pergyvena net kelias kartas. Idėja, kalėdiniam karnavalui pateikti daiktų istorijas, kilo bendraamžių švietėjoms Aistei Zablockytei, Justinai Januškaitei ir Rugilei Kigaitei. Merginos pateikė projektą Kupiškio rajono jaunimo iniciatyvų konkursui. Paraiška buvo iš dalies patenkinta.

plačiau
 
Knygų Kalėdos

Knygos augina žmogų, protingą būtybę, asmenybę. Knygose surandame paguodą, patarimų, atrandame save arba tiesiog gerai praleidžiame laiką. Asmenine patirtimi,  kaip knyga atranda savo laiką ir kelią į mūsų širdis, pasidalijo matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė. Vienokios knygelės ją užbūrė vaikystėje, o paauglystėje, kai pati įsimylėjo, tik apie meilę knygos teikė  palaimą. Sunkiausiomis netekties valandomis nusiraminimo ieškojo knygose apie amžinąjį gyvenimą. Direktoriaus pavaduotoja Lidija Žekonienė papasakojo, kaip savąjį skaitymo džiaugsmą surado storoje Tomo Maino Rido knygoje „Raitelis be galvos“. Šią knygą skaitė net tris kartus! Tai mistinė, romantinė ir istorinė knyga. Ji turėjo įtakos pasirenkant istorijos mokytojos specialybę. Mokyklos tarybos narė, Pauliaus ir Samantos mamytė, Vilma Šešeikienė prisiminė, kaip vasarą, baigusi antrąją klasę, perskaitė Jono Biliūno „Kliudžiau“, kaip verkė visą dieną, nes labai gailėjo katytės. Mokytojų ir mamų prisiminimų maratoną baigėme gražiaisiais vaikų rašytojo Gendručio Morkūno žodžiais apie tai, kaip  „Skaitantys vaikai išgelbės Grenlandijos ledynus“.

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  sekantis  >>