Biblioteka
Laimėtas skaitymo skatinimo projektas!

Finansuotas mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projektas „Šeimyninė kelionė  po lietuvišką mitologiją“?! Gauta 2000 € .

Tai reiškia, kad turėsime įdomių renginių! Į mokyklą atvyks garsusis gamtininkas Selemonas Paltanavičius, linksmasis „Teatriukas“, atidardės Panevėžio lėlių vežimo teatras, vyksime į Rumšiškes, žygiuosime į Dijokalnį, organizuosime „Laumėčių šou“ ir kt.

 

plačiau
 
Vyriausybė pritarė Bibliotekų metų minėjimo planui

Lietuvos Respublikos Vyriausybė sausio 20 d. patvirtino Bibliotekų metų minėjimo 2016 m. planą. Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius yra paskelbęs Bibliotekų metais. 

plačiau
 
Perskaitytų knygų refleksija

Ketvirtokai, perskaitę akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas, išsirinko labiausiai patikusius personažus. Neformalaus ugdymo užsiėmimų metu, padedami vadovės Vilės Miknevičiūtės, iš gipso gamino lėles- personažus. Po keleto valandų kruopštaus darbo gimė „Išguitoji“ iš R. Stankevičiaus „Pūgos durų“, net dvi „raganaitės ir žmonių vaikas Stasiukas“ iš T. Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“, „Lėja ir keistuolis“ iš B. Mar „Gėlininkės“, „Adelė ir jos naujoji mokytoja Lukrecija“ iš R. Savickytės „Adelės dienoraščio“. Vaikai su savo mylimomis lėlytėmis nusifotografavo, o jų mokytoja Vilė mokyklos bibliotekoje parengė gražią darbelių parodėlę.

plačiau
 
Padovanota knygų

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ papildė ir Alizavos mokyklos bibliotekos knygų fondą. Padovanota 18 vnt. įvairių grožinės literatūros knygų.

Dėkojame žemiečiui poetui Viliui Baltrėnui, leidyklai „Gimtasis žodis“, mokytojai Aivai Janušauskienei, 4 kl. mokinėms Adelei Baronaitei, Auritai Trasykytei, Jonei Baradinskaitei, 6 kl. mokinei Rasai Djačenko, buvusiai mokinei Dalei Miknevičiūtei.

plačiau
 
Pasakos- Kalėdiniame karnavale

Alizavos pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai įsitikino, kad vaidinti pasakas – įdomiausia ir linksmiausia. Šiais metais pasirinktos ne bet kokios pasakos. Pati lietuviškiausia- „Eglė - žalčių karalienė“, atspindinti visus lietuvių tautos bruožus. Ir 150- metį švenčianti L. Kerolio „Alisa- stebuklų šalyje“, vaizduojanti Viktorijos laikų anglų liaudies gyvenimą. Nuo draudimų ir griežtų gyvenimo normų mergaitė Alisa bėga į fantazijos ir nonsenso šalį. 5- 10 klasių mokiniai nutarė interpretuoti šias pasakas šiuolaikiškai, komiškai ir kriminalistiškai.

plačiau
 
Vaikiškų knygų penketuko pristatymas

Tradiciškai įsibėgėja vaikų Metų knygos rinkimai Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje. Jau daug metų dalyvaudami šioje akcijoje įsitikinome, kad joje dalyvauti reiškia skaityti ne bet kokias, o tik labai geras knygas.

Gruodžio 18 dieną vykusioje mokyklos bendruomenės šventėje mokiniai, tėveliai, draugai išradingai pristatė susirinkusiems vaikų knygų penketuką.

plačiau
 
Subačiaus senelių globos namuose

Pulkelis Alizavos mokyklos „Knygų Kalėdų“ savanorių gruodžio 15 d. aplankė Subačiaus senelių globos namų gyventojus. Mokiniai pasveikino senelius su artėjančiomis šventėmis, kiekvienam įteikė po savo rankų darbelį- popierinį angeliuką. Mokytoja Rita su šeštokais perskaitė ištrauką iš norvegų rašytojos M. Par knygos „Vaflinė širdelė“, o mokytojos Irminos lėlių teatriukas suvaidino mitologinį spektaklį „Ponia naktis“, pastatytą pagal N. Kepenienės „Verpėjėlę“. 

plačiau
 
2 000 € parama mokyklos bibliotekai

Alizavos mokyklos bibliotekos atnaujinimo projektas gavo 2 000 eurų paramą iš Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizatorių.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų.

Gruodžio 5 d. Vilniaus Rotušėje vykusios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu buvo surinkta rekordinė paramos suma – 143 235 Eur. Mugės dieną lankytojai, pirkdami skanėstus, suvenyrus bei dalyvaudami loterijoje, suaukojo 65 607 Eur, o renginio rėmėjai skyrė dar 77 628 Eur. Paramą šiais metais organizatorės išdalino vienuolikai organizacijų. 

plačiau
 
„Neleisime „numirti“ lėlėms!

Lėlių teatras Alizavos pagrindinėje mokykloje atsirado dėka Kupiškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projekto „Lėlės- jaukus vaikystės pasaulis“. Gavę medžiagų, metodinės literatūros, išklausę eilę seminarų, kaip gaminti lėles, kaip jas valdyti, kaip prakalbinti, Alizavos mokyklos vyresniųjų klasių merginos su dailės ir technologijų mokytoja Audrone Užtupiene pagamino 8 labai gražias ir dideles lėles- vabalus.  Su šiomis lėlėmis mergaitės pastatė net 4 spektaklius. Vaidino ne tik savo mokykloje, bet ir Palėvenėlėje, Salamiestyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Biržuose, Rokiškyje.  O su „Pasaka apie šūdvabalį“  net respublikinėje Dainų šventėje dalyvavo. Per ilgą laiką lėlės susipurvino, suplyšo, susidėvėjo ir morališkai. Ir tada nusprendėme, kad neleisime „numirti“ lėlėms. Parašėme projektą Kupiškio r. jaunimo iniciatyvų rėmimo programai. Ir didžiuliam mūsų džiaugsmui projektas buvo patvirtintas. Gavę finansavimą, supirkome medžiagas lėlėms ir dekoracijoms. Dailės būrelio nariai su mokytoja Audrone pagamino etnines lėles, o choreografijos mokytoja Irmina Puipaitė- Narbutienė sukūrė spektaklį lietuviškos mitologijos tema.

plačiau
 
„Knygų Kalėdų“ savanorės

Gruodžio 7 d. Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mergaitės Laura Bartkevičiūtė, Kotryna Baronaitė, Ieva Vainauskaitė, Liveta Užusienytė, aštuntokė Ugnė Barkauskaitė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Jūratė Kuliukienė aplankė Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtinius. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  sekantis  >>