Biblioteka
Integruota anglų kalbos ir dailės pamoka Apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę 2016 ateities tema

Lapkričio 24 d. anglų kalbos mokytoja Daiva Pūkienė ir dailės mokytoja Audronė Užtupienė vedė 8-9 klasių mokiniams integruotą pamoką. Prisimindami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, taikydami žinias apie plakatą, mokiniai kūrė ir pristatė apžvalgos stendą.

plačiau
 
Ateitis ir atsakomybė

Pasitikdami šventinę savaitę mokiniai papuošė mokyklą kūrybinėmis kompozicijomis iš elektronikos atliekų. Vieni sukūrė linksmus robotukus, kiti - ateivius, treti - įdomius prietaisus, dar kiti - kvietė neužmiršti, kad esi Žemės šeimininkas.

plačiau
 
Išvyka buvo nuostabi.

Lapkričio 5-6 dienomis Alizavos pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė kartu su kitais iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ laimėtojais keliavo į Lenkiją. Aplankė Koperniko mokslo centrą, Evoliucijos muziejų, Varšuvos senamiestį.  Planetariume žiūrėjo filmą. Kelionė buvo puiki. Viešbutis - puikus, pusryčiai – nuostabūs. Tik gaila, kad ekskursantų neįsileido Varšuvos biblioteka.

plačiau
 
Iniciatyos „Atverk duris vasarai“ laureatai

Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka tapo iniciatyvos  „Atverk duris vasarai“ laureate ir gavo kvietimą

2016 m. lapkričio 5 – 6 d. į  apdovanojimo ceremoniją (kelionę)  į Lenkiją, į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje.

plačiau
 
Pirmokų ir jų tėvelių pažintis su biblioteka

Spalio 15 d. Alizavos pagrindinės mokyklos pirmokai pirmą kartą įžengė į biblioteką. Bibliotekininkė supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis. Perskaitė Knygelės prašymą. Pamokė vaikus, kaip pasirinkti ir pasiimti knygutę, kada ją grąžinti. 3-4 klasių mokiniai, skaitymo skatinimo būrelio nariai, paruošė pirmokams teatralizuotą programėlę. „Knygos riteris“ Ėrikas paprašė pirmokų išsirikiuoti ir atlikti priesaiką Knygai.

plačiau
 
Knygos skaitymo šventė

Tėvai nebeskaito savo dar nemokantiems skaityti mažyliams, mamos nebeniūniuoja eilių migdydamos vaikus, mokyklose prie Kalėdų eglučių nebedeklamuojami eilėraščiai...   O tarp bibliotekininkų nenutyla diskusijos, kaip vaiką sudominti knyga.

plačiau
 
Metodinės dienos atgarsiai

Šiemet pirmą kartą buvo sukviesti ir mokyklų bibliotekininkų metodinių ratelių pirmininkai. Iš vienos pusės - labai malonu, kad esame pripažinti kaip lygiaverčiai švietimo sistemos veikėjai, džiaugiamės, kad atkreiptas dėmesys į bibliotekas ir į skaitymą. Iš kitos pusės - suprastėję mūsų moksleivių skaitymo ir rašymo gebėjimai verčia suvienyti visas jėgas. Nes jeigu ne dabar, tai kada, jeigu ne mes, tai kas?

  Šių metų metodinės dienos tema buvo "Kiek svarbūs skaitymo ir rašymo gebėjimai mokantis visų dalykų?". Buvo pateiktos tyrimų išvados, pasidalinta gerosios patirties pavyzdžiais kaip skaitymo ir rašymo ugdymas integruojamas į įvairių dalykų pamokas. Mokyklų bibliotekininkai atskirai tarėsi, koks galėtų būti bibliotekos vaidmuo šiuo klausimu, kokias iniciatyvas galėtų parodyti mokyklų bibliotekininkai. Tuo pačiu buvo išsakyti ir sunkumai, su kuriais susiduriame savo darbe. Nutarta kuo plačiau bendradarbiauti su visų dalykų mokytojais, siūlyti savo pagalbą, patirtį ir bibliotekos išteklius, planuojant metodinę veiklą būtinai įtraukti skaitymo ir rašymo skatinimo veiklas, patiems kelti kvalifikaciją, domėtis skaitymo strategijomis.

plačiau
 
Skaitėme sakmes ant mitologinio Dijokalnio

O kai krivis Gediminas iš Pyvesos atsivežtu vandeniu pašventino kalną, pradėjome skaityti sakmeles. Apie Perkūno susitikimą su varle, apie laumės ir ungurio kovą, apie uodo gyvenimą, apie mašalų muzikėlę, apie tai, kaip mėnulis girią apšvietė ir t.t. Ypatingoj aplinkoj sakmės nuskambėjo ypatingai.

plačiau
 
Į mokyklą pakvietė „Protų mūšis“

Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka prisijungė prie Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Praėjusį penktadienį į biblioteką buvo pakviesti moksleiviai ir jų tėveliai pamankštinti smegenėles, rungtyniaujant protų mūšyje apie senovės lietuvių dievus. 

plačiau
 
„O mes vaikai, O mes pasaulis!“

Alizavos mokyklos ketvirtokų lėlių teatriukas (neformalaus vaikų švietimo programos „Vaikai ir lėlės“ dalyviai, vadovė Vilė Leščinskienė) birželio 4 dieną dalyvavo vaikystės šventėje „O mes vaikai, o mes pasaulis!“ Rokiškio r. Lailūnuose . Šventę organizavo Rokiškio r. Martinonių biblioteka, Lailūnų km bendruomenė ir Martinonių kultūros centras.

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  sekantis  >>