Biblioteka
Sigutės Ach pakylėtas pasaulis paliko pėdsakus Alizavos mokykloje

„Mes visi turime vidinius sparnus. Žmogaus sąmonės sparnai keičia pasaulį. Žmogui palikta teisė, ką daryti. Sprendimą priima kiekvienas asmeniškai. Jūsų apsisprendimo teisė kurti, ne ardyti“,- kalbėjo mokiniams viešnia. Dailininkė pakvietė bendruomenę sukurti meninę instaliaciją - darinį, kuris įprasmintų sparnuotą pakylėtą kūrybingą ateities žmogų.

plačiau
 
Tradicija tapęs protėvių šventvietės lankymas

Šiemet žygiavome neįprastai. Didžiule atrakcija visiems tapo važiavimas smarkiai pažliugusiu miško keliu su visureigiais, kuriuos vairavo Pasvalio visureigių klubo „4x4“ nariai: Vytautas Užtupas, Eligijus Maračinskas ir Vladas Užtupas. Šįkart žymiai garsiau ir sklandžiau skambėjo sutartinės ant Dijokalnio, nes į žygio dalyvių gretas įsiliejo P.Matulionio progimnazijos etnokultūros būrelis „Zbitkai“, vadovaujami mokytojos Daivos Palionienės. Jau trečius metus visus stebina krivis Gediminas Žilys, sukurdamas labai iškilmingą ir šventą aplinką, skrupulingai atlikdamas protėvių šventvietės garbinimo apeigas.

plačiau
 
Protų mūšis mokyklos bibliotekoje

Liepos 24 dieną Alizavos mokyklos biblioteka pakvietė alizaviečius į protų mūšį „Ką žinau apie Alizavos istoriją?“. Susirinko net aštuonios komandos. Smagiai ir turiningai praleidome vasaros atostogų pusdienį. Kokias gi žinias pademonstravo protų mūšio dalyviai?

plačiau
 
Ką sužinojome apie Zasinyčių miško Dijokalnį?

Norėdami sužinoti, kaip legendos įtvirtina žmonių ryšį su gimtąja žeme ir tėvų namais, kaip legendiniai ritualai tampa kaimo bendruomenės papročiais, aplankėme senuosius  Alizavos apylinkių gyventojus ir jų paklausėme, ką vaikystėje ar jaunystėje yra girdėję apie Dijokalnį ir Gyvačdvarį.

plačiau
 
Mažo žmogaus didelis pasaulis

Alizavos pagrindinės mokyklos skaitymo skatinimo būrelio mokiniai su vadove bibliotekininke dalyvavo birželio 3 dieną Rokiškio r. Lailūnų bendruomenės kiemelyje vykusioje šventėje, skirtoje vaikų gynimo dienai. 

plačiau
 
Kūrybinis džiaugsmas su viešniomis iš Šiaurės

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė Šiaurės šalių kultūrą pažįsta kiekvienais metais organizuojamuose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Mokiniai susipažįsta su pačiomis geriausiomis vaikų ir paauglių knygomis, jų rašytojais. Skaito ištraukas iš knygučių, vaidina, interpretuoja, gamina menines kompozicijas. Patiria daug teigiamų emocijų. Ilgai gyvena prisiminimais apie įspūdžių sklidiną savaitę. Už aktyvią veiklą iš Asociacijos Norden ir Šiaurės ministrų biuro sulaukta dovanos. Gegužės 23 d. į Alizavos mokyklą atvyko knygų iliustruotojos iš Suomijos Linda Bondestam ir Jenny Lucander. Viešnias atlydėjo Šiaurės ministrų biuro patarėja kultūros ir švietimo klausimais Brigita Urmanaitė ir Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento  sklaidos ir tyrimų skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūtė.

plačiau
 
„ Jei žmogus nori gerai gyventi, jis turi skaityti knygas .“ Andrius Mamontovas

Balandžio 26 d. Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje vyko Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ naujų „Vaikų bibliotekėlės“ knygų pristatymas. Šio fondo steigėjai - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.

Į renginį suvažiavo aktyviausi mažieji skaitytojai iš viso Kupiškio r. mokyklų. Dalyvavo pasakų knygos „Šunojaus diena“ autorė, 2016 metų Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmos vietos laimėtoja Ilona Ežerinytė. Ši rašytoja paskelbta 2016 metų vaikų knygos karaliene. 

plačiau
 
Įspūdžiai iš literatūrinės kelionės

Vilniaus teatre „Lėlė“ vyko smarkus „karas“: su dainomis, šokiais ir net pirotechnikos pokštais. Tačiau šis karas – tikras muilo burbulas. Visų grybų vado Baravyko Pulkaunyko žmona Riebi Paliepė vyrui naują skarą parnešt liepė. Taigi, grybai paskelbė karą dėl pakirmijusios moteriškės užgaidų... Visi karai iš esmės kyla dėl tuščių nedidelės grupelės ambicijų arba slaptų grobikiškų ekonominių paskatų, tačiau visa tai išsivysto į masinį karščiavimą, kuomet dauguma net nesusimąsto dėl ko gi jie kariauja, svarbiausia – kariauti, laimėti, užgrobti! Visa tai yra labai tragikomiška. Muzikinį lėlių spektaklį režisavo Algirdas Mikutis.

plačiau
 
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje

Seminaras buvo sudarytas iš trijų dalių. Pirmoje dalyje aptarta vaikų literatūros leidybos statistika, lietuvių autorių knygos bei vertimai, antrojoje – lietuvių iliustruotojų pasiekimai ir vaikų bei paauglių pernai labiausiai pamėgtos knygos. Renginys buvo filmuojamas, video medžiagą galima pažiūrėti čia: http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?1325698311

plačiau
 
Skaito elektronines knygas

Įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos respublikos kultūros ministerijos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“ Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsigijo 38 elektronines vaikų ir paauglių literatūros knygas. Šios el. knygos perkeltos į dešimt planšetinių kompiuterių. Tai reiškia, kad gauta 380 naujų knygų!

plačiau
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   20  sekantis  >>