Biblioteka
Pabėgėliai – pasaulio problema

Geografijos mokytoja Inga Inapienė pakvietė vyresniųjų klasių mokinius ir kolegas mokytojus į atvirą geografijos pamoką „Pabėgėliai – pasaulio problema“. Pamokoje mokiniai aiškinosi sąvokas emigracija, imigracija, pabėgėlis, ekologiniai pabėgėliai. Mokėsi įvardinti, apibūdinti ir analizuoti migracijos rūšis bei nurodyti pabėgėlių migracijos priežastis. Grupėse kūrė plakatus, naudodami veiksnius dėl kurių atsiranda pabėgėliai.

Mokiniai sužinojo, kad pabėgėliai yra dėl įvairių priežasčių iš savo gyvenamų vietų į kitą teritoriją ar šalį priverstinai išvykę žmonės. Jie įkurdinami specialiose stovyklose, kuriose antisanitarinėmis sąlygomis gyvena dešimtys tūkstančių žmonių: trūksta maisto, vandens, vaistų. Sužinojo šalis, iš kurių bėga žmonės ir išgirdo apie iškilusius sunkumus šalims, kurios priima pabėgėlius. Mokiniai sužinojo, kokią pagalbą pabėgėliams teikia Šiaurės šalys. Sužinojo, kad atšiauraus klimato Islandijoje, Šiaurės Norvegijoje pabėgėliai netgi labai reikalingi, kadangi čia trūksta darbo jėgos. Sužinojo apie Jonavos rajone, Rukloje, įrengtą Lietuvos pabėgėlių centrą.

Pamoką mokiniai įsivertino puikiai ir labai gerai, nes beveik viskas jiems buvo naujiena, medžiagą suprato, buvo labai įdomu.