Biblioteka
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje

 

Balandžio 12 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje  vykusiame  seminare „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2016 metais“ dalyvavo 9 Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkės ir  Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė.

Seminaras buvo sudarytas iš trijų dalių. Pirmoje dalyje aptarta vaikų literatūros leidybos statistika, lietuvių autorių knygos bei vertimai, antrojoje – lietuvių iliustruotojų pasiekimai ir vaikų bei paauglių pernai labiausiai pamėgtos knygos. Renginys buvo filmuojamas, video medžiagą galima pažiūrėti čia: http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?1325698311

Trečioje dalyje vyko pokalbis su geriausių 2016 m. knygų autoriais: Prano Mašioto premijos laureate Ilona Ežerinyte, Antrosios premijos laureatu Tomu Dirgėla ir vertėja Rūta Jonynaite, pelniusia apdovanojimą už Susan Kreller knygos „Drambliai nematomi“ vertimą, įvertintą kaip reikšmingiausias metų vertimas paaugliams.

Pasibaigus seminarui Paslaugų departamento bibliotekininkė Zina Daugėlaitė pravedė ekskursiją po restauruotą Nacionalinės bibliotekos pastatą. Susipažinome su naujomis moderniomis bibliotekos erdvėmis, jose teikiamomis paslaugomis.

Apžiūrėjome įspūdingą uostamojo meno parodą „Kabantys sodai“. Tai žmogaus santykio su gamta meninė išraiška.

Pamatėme Lietuvos nepriklausomybės akto originalą, kuris atgabentas iš Vokietijos ir eksponuojamas Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vitražų salėje.