Biblioteka
Lietuvos istorinės asmenybės

Gegužės 25 dieną Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 7 ir 8 klasių mokiniams istorijos pamoka buvo kitokia. Virtualią pamoką „Lietuvos istorinės asmenybės“ vedė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro metodininkas Ivanas Kuzminas.

Pamokos dalyviai žiūrėjo įvairių Lietuvos mokyklų mokinių sukurtus filmukus apie Lietuvos istorines asmenybes.  Alizavos pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai buvo aktyvūs šių filmukų vertintojai. Peržiūrėję kiekvieną, vertino pažymiais, paskui išreitingavo.

Susumavus mokinių vertinimo balus, paaiškėjo, kad labiausiai patiko Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazistų sukurtas filmukas apie matematiką ir fiziką Hermaną Minkovskį. Antroje vietoje tos pačios gimnazijos mokinių filmukas apie šaulių sąjungos įkūrėją Vladą Putvinskį. Trečioje - gimnazistų Herkaus ir Nedo filmukas apie rašytoją Joną Biliūną. Daugumai patiko, kad šis filmukas paprastas, jaunatviškas, o jame paslėpta ironija, kaip mažai žmonės žino apie garsųjį Lietuvių rašytoją klasiką Joną Biliūną.

Mokytojas Ivanas Kuzminas papasakojo, kad yra du būdai sukurti filmus. Vienas - neiškeliant kojos iš namų, visą medžiagą parsisiunčiant iš interneto ir antras – kai einama pas žmones, jie kalbinami, filmuojama aplinka. Patarė filmukus kurti grupelėmis, tuomet pasiskirstoma pareigomis, padiskutuojama ir gaunasi geresnis rezultatas. Kad nebūtų kieno nors autorinių teisių pažeidimų, patarė filmuko pabaigoje parašyti, kokiais šaltiniais naudotasi jį kuriant.

Mokytojas įvardijo nemokamas filmukų kūrimo programėles, kurias galima parsisiųsti į kompiuterį ar į telefoną. Pakvietė Alizavos pagrindinės mokyklos mokinius dalyvauti respublikiniame filmų kūrimo konkurse „Lietuvos istorinės asmenybės“.