Biblioteka
Kūryba pagal Metų plakatą

Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos (vyresn. lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Kuliukienė, vyresn. anglų kalbos mokytoja Daiva Miciūnienė) pasiūlė mokiniams tokias nuotolines užduotis – parašyti pamąstymus pagal Metų plakatą lietuvių ir anglų kalbomis. Šiaurės šalių literatūros savaitės plakatas šiais metais – ypatingai spalvingas ir gražus. Plakatą nupiešė iliustratorė Anni Wikberg iš Alandų salų.

Mokiniai rašė tema „Aš ir pasaulis. Aš – pasaulio pilietis“. Jie palietė įvairius aktualius klausimus, nors ir dominavo dabartinės situacijos poveikis, tačiau mokiniai svarstė, ką reiškia būti šių dienų piliečiu, kokias laisves ir pareigas turi žmogus. Palietė tokias temas, kaip: ar mes netampame tik vartotojais ir užmirštame atsakomybę pasauliui ir gamtai. Kai kurie mokiniai rašė apie taršos daromą įtaką pasauliniam atšilimui. Ir, žinoma, beveik visi svajojo, kur keliaus ir kokias šalis aplankys, kai bus įveiktas virusas.

„Pasaulis platus, įvairus, todėl noriu keliauti, noriu iš arti pamatyti jo grožybes, stebuklus… Man dar neteko iškeliauti iš gimtosios šalies, gal todėl ir traukia svetur“, – rašo Eimantas Čereškevičius, 8 klasės mokinys.

„Noriu daug kur nukeliauti. Tačiau negaliu dėl įvairių priežasčių: neturiu dabar atostogų (tikrų!), didelės lėktuvų bilietų kainos, dėl koronaviruso uždrausti skrydžiai į kitas šalis. Labai noriu, kad visi sergantys pasveiktų ir vėl galėtume gražiai šypsotis ir pramogauti, kaip iki šiol galėjom – laisvai ir plačiai. Koronavirusas man nepatinka – jis padarė pasaulį liūdną!“, – tokias mintis dėsto Rokas Vaitiekūnas, 8  klasės mokinys.

„Nori pažinti pasaulį – mokykis kalbos. Kalbėdamas svetima kalba sutiksi daug naujų draugų, kurie, pasakodami apie savo šalį, vilios ją aplankyti. Dabar ją aplankyk virtualiai, o vėliau – gyvai. Sugrįžęs pasidalink džiaugsmu su pažįstamais“, – mintimis dalijasi Gabrielė Rasimavičiūtė, 7 klasės mokinė.