Biblioteka
Knygų Kalėdos

„Verčiu knygelę mažą,

Ten pasaka graži:

Mėnuliui šviesą veža

Nykštukai trys maži.

Nykštukai nykštukai

Taškuotos kepurėlės,

Ateikit į šventę,

Atvertos jums durys!“

 – tokia linksma dainele Knygų Kalėdų šventę pradėjo Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Dainelę specialiai šiam renginiui vaikus išmokė muzikos mokytoja Laimutė Vaidilienė.

                 Knygos augina žmogų, protingą būtybę, asmenybę. Knygose surandame paguodą, patarimų, atrandame save arba tiesiog gerai praleidžiame laiką. Asmenine patirtimi,  kaip knyga atranda savo laiką ir kelią į mūsų širdis, pasidalijo matematikos mokytoja Vitalija Mikšienė. Vienokios knygelės ją užbūrė vaikystėje, o paauglystėje, kai pati įsimylėjo, tik apie meilę knygos teikė  palaimą. Sunkiausiomis netekties valandomis nusiraminimo ieškojo knygose apie amžinąjį gyvenimą. Direktoriaus pavaduotoja Lidija Žekonienė papasakojo, kaip savąjį skaitymo džiaugsmą surado storoje Tomo Maino Rido knygoje „Raitelis be galvos“. Šią knygą skaitė net tris kartus! Tai mistinė, romantinė ir istorinė knyga. Ji turėjo įtakos pasirenkant istorijos mokytojos specialybę. Mokyklos tarybos narė, Pauliaus ir Samantos mamytė, Vilma Šešeikienė prisiminė, kaip vasarą, baigusi antrąją klasę, perskaitė Jono Biliūno „Kliudžiau“, kaip verkė visą dieną, nes labai gailėjo katytės. Mokytojų ir mamų prisiminimų maratoną baigėme gražiaisiais vaikų rašytojo Gendručio Morkūno žodžiais apie tai, kaip  „Skaitantys vaikai išgelbės Grenlandijos ledynus“.

                 Tada kalbėjome apie Metų knygos rinkimų knygas.

Knygelę patiems mažiausiems, kurią parašė jauna rašytoja ir dailininkė Nadia Kovaliova, „Meškis ir žąsis“, o išleido leidykla „Nieko rimto“, skaitė pirmokė Vakarė Baliūnaitė. Jos draugės, Jovita Kucinaitė ir Orinta Šližytė, suvaidino draugiškus meškio ir žąsytės žaidimus. Tai labai jauki ir švelni draugystės istorija, kurią privalo perskaityti kiekvienas pirmokas. Patys mažiausieji ją turi skaityti su tėveliais, kartu ieškoti įdomių iliustracijų detalių.

Irgi jauno rašytojo Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakas“ ( knygutę išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“) prakalbino trečiokai ir ketvirtokai. Vaikai suvaidino pasaką „Baužas“. Ar žinote, kas yra Baužas? Tai toks supabaisėjęs berniukas. O supabaisėjęs dėl to, kad nieko nenori gąsdinti. Iš to nenoro persimaino visas, išrausta, akys išsiplečia. Ir išsigąsta žmonės. Taip ir gyvena vienas su savo baisumu. Nors draugų susirasti labai nori.

Daug šitoje knygutėje pasakų. Vienos rimtos, kitos liūdnos, o kai kurios net labai juokingos. Pakėlęs nuo žemės akmenuką, palaikęs jį delnuose, atidžiai įsižiūrėjęs ir pats gali sukurti savo istoriją. Ketvirtokai taip ir padarė. Eimanto Čereškevičiaus, Evelinos Čereškevičiūtės, Gabijos Morozovos, Orintos Šližytės Ir Pauliaus Šešeikos sukurtas akmenukų istorijas galite surasti mokyklos laikraštuko „Šratinukas“ internetinėje svetainėje http://sratinukas.wixsite.com/sratinukas1 Kviečiame apsilankyti ir perskaityti!

Gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygutę „Maži ežiuko sapnai“ labai gražiai pristatė penktokai. Šią knygutę išleido leidykla „Nieko rimto“, iliustravo dailininkė Lina Eitmantytė- Valužienė. Labai gražios iliustracijos. Knygutė miela. Ją lengva skaityti. Tai pasakojimas apie ežiuko gyvenimą. Susipina realybė ir sapno pasaulis. Jaučiasi budri gamtininko akis. Rašytojas Selemonas Paltanavičius praėjusiais metais lankėsi Alizavos mokykloje ir mokiniai puikiausiai atsimena jo gražius pamokymus. Rašytojas vaikams linkėjo būti panašiems į tą ežiuką ir mokytis iš gyvenimo.

Gendručio Morkūno knygą „Traškančios žvaigždės“ (išleido Všį „Aštuntoji diena“, iliustravo Marius Zavadskis) meniškai perskaitė šeštokai. Tai filosofinė knyga apie vaikus ir karą. Ką gali padaryti vaikai, kad sustabdytų karą? Ką gali padaryti suaugusieji, kad sustabdytų karą? Ar tai įmanoma, ar ne, šiame baisiame pasaulyje, kurio vaikai negali pasirinkti?

Jurgos Baltrukonytės knygutę „Filmukai“ Alizavos mokyklos mokiniai išsamiai aptarė viešint mokykloje autorei (ne vienas jau ir pats perskaitė!), todėl dabar privalėjo atlikti praktinę užduotį- iš citatos atpažinti istoriją. Visi kuo geriausiai tai padarė!

Už gražius pasirodymus vaikai gavo rėmėjų saldžiųjų prizų.

Neužilgo atostogos- pats tinkamiausias laikas knygų skaitymui.