Biblioteka
Knygos dienos šventėje

Gabrielės Petkevičaitės- Bitės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras- pokalbis su specialistais apie naujausias vaikų ir paauglių knygas. Susirinkusius pasveikino IBBY Lietuvos sk. pirmininkas Kęstutis urba. Apie 2014 m. vaikų literatūrą skaičiais kalbėjo Roma Kišūnaitė. Apie vaikų prozą- Neringa Mikalauskienė ir Asta Gustaitienė. Apie 2014 m, vaikų knygų iliustracijas- asta Sujytė. Kas ir kaip išversta vaikams- Eglė Baliutavičiūtė ir Rita Urnėžiūtė. Kokias knygas mėgsta skaityti vaikai- inga Mitunevičiūtė ir Reda Tamulienė.

Juozo Miltinio dramos teatre įteiktos IBBY Lietuvos skyriaus premijos už geriausias ir reikšmingiausias 2014 m. vaikų ir paauglių knygas.

Ekspertų komisijos skyrė šiuos apdovanojimus:

Prano Mašioto premija – už Geriausią metų vaikų bei paauglių knygą – Renatai Šerelytei už „Rebekos salos“ („Alma littera“).

Aldonos Liobytės premija – už Reikšmingiausią metų debiutą – Tomui Dirgėlai, parašiusiam knygą „Apie raganą Šiokiątokią“ („Dominicus Lituanus“).

Stilingiausiai iliustruota metų knyga – Dalios Karpavičiūtės iliustruota Tomo Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“ („Dominicus Lituanus“).

Domicelės Tarabildienės premija – už Gražiausią metų knygą – Mariui Zavadskiui, iliustravusiam Jono Mačiukevičiaus „Rozalijus sugrįžo” („Versus aureus”).

Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas paaugliams – Zitos Marienės išversta R. J. Palacio „Stebuklas” („Alma littera“).

Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas vaikams – Viltaro Alksnėno išversta Sonyos Hartnett „Sidabrinis asiliukas” („Nieko rimto”).

Geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams – Audros Baranauskaitės ir Rimvydo Kepežinsko  „Pelikanas Pranas ir taksas Antanas” („Apostrofa“).

Geriausia metų poezijos knyga – Rimvydo Stankevičiaus „Pūgos durys” („Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“).

Vinco Aurylos premija – už vertingos vaikų literatūros pastatymus teatre – Antanui Gluskinui.

Po to žiūrėjome režisieriaus Antano Gluskino spektaklį, pagal Gendručio Morkūno knygą „Iš Nuomšiko gyvenimo“.