Biblioteka
Jaunos rašytojos daromi stebuklai

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos ir Antašavos mokyklos-daugiafunkcinio centro vaikai Metų knyga išsirinkę Ignės Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“, sausio 23 dieną sulaukė nuostabiausios dovanos. Iš labai toli, iš egzotiško potvyniais garsaus Šilutės krašto, atvyko jaunoji rašytoja pas savo knygos skaitytojus. Ir atvyko ji ne viena, o su pagrindiniu veikėju Enriku.

Enrikas buvo pasodintas garbingiausioje salės vietoje ir rimtas stebėjo, kaip rašytoja Ignė pasakoja vaikams, kaip savo rankomis jį nulipdė. Taip pat nulipdė ir Uršulę bei Elviją - kitas savo knygų veikėjas. Šios trys lėlės kartu su kūrėja keliauja po Lietuvą ir daro stebuklus – džiugina vaikus ir suaugusius.

 Rašytoja Ignė multimedijos ekrane parodė mažos mergaitės nuotrauką, tėtį, senus futbolo batelius ir papasakojo, kaip kilo idėja parašyti knygą „Stebuklingi senelio batai“. Tėčio dovanoti bucai Ignei atnešė stebuklą. Mergaitė iš galvos įmušė įvartį. Jai pradėjo sektis žaisti futbolą. Sėkmingai spardant kamuolį apie septynerius metus, tėčio dovanoti bucai suplyšo. Ignė nusipirko kitus, bet šie sėkmės nebeatnešė. Senuosius batelius batsiuvys suremontavo ir šie tapo Ignės talismanu.

Garsioji futbolininkė pademonstravo vaikams, kaip reikia išmušinėti kamuolį ir pakvietė parungtyniauti. Paskui vyko muilo burbulų darymo rungtis. Reikėjo padaryti lygiai tokius pat muilo burbulus, kokius darė mergaitė iš knygos. Trečia užduotis – tai klausimas, nuo kurios kūno dalies kūrėja pradeda lipdyti savo lėles. Po ilgoko spėliojimo pataikė antašavietis Kajus. Tada rašytoja parodė mažytę rausvą širdelę ir pasakė, kad kiekviena jos lėlė turi širdelę. Papasakojo, kaip Uršulei įdėjus širdį, su ja ėmė draugauti katinas. Parodė širdžių saugotojo nuotrauką. Šis saugo širdelę, kol  padaroma lėlė.

Paskui viešnia pakvietė vaikus pagal ypatingą receptą pasigaminti savo lėlytę. Svarbiausia – širdis ir akys. Padarius būtina nuoširdžiai tikėti ir kantriai laukti, kol lėlytė pasakys savo vardą. Ir niekada tos lėlytės nepamiršti!

Tą dieną įvyko dar vienas stebuklas. Penkiasdešimt vaikų darydami lėlytes laimingai šypsojosi.

Dar buvo linksmai padainuota „Su gimimo diena!“ Enrikui ir palinkėta jam sėkmės Metų knygos rinkimuose.

Danutė Miknevičienė, Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė