Biblioteka
INTERNETO MEŠKIUKO PAMOKAS IŠMOKO GERAI

Alizavos pagrindinės mokyklos ketvirtokai antrą vasario mėnesio savaitę, kiekvieną dieną, jungėsi į saugesnio interneto vaizdo pamokas. Akylai stebėjo, kaip draugiško interneto meškiukas bendrauja internete, mokėsi iš jo klaidų. Atidžiai klausėsi meškiuko pašnekovų - ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojos Ievos, kibernetikos eksperto Edvino, vaikų psichologės Eglės, karštosios vaikų linijos darbuotojos Eglės, asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės Ritos, saugesnio interneto būrelio vaikų - patarimų, kaip saugiai ir smagiai leisti laiką internete.

Mokiniai sužinojo, kaip svarbu visada tartis su suaugusiais: tiek žaidžiant internetinius žaidimus, tiek suradus šokiruojančios informacijos, tiek susidūrus su sukčiais, tiek patyrus internetines patyčias.

Sužinojo, kaip labai svarbu susidūrus su netinkamu elgesiu internete, ne išsigąsti ir verkti, bet išsaugoti tą įvykį, pranešti apie jį. Mokiniai sužinojo apie karštąsias pagalbos linijas  www.vaikulinija.lt, www.svarusinternetas.lt, kaip jose bendrauti iškilus įvairiems pavojams.

Mokiniai sužinojo, kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems? Kurie draugai internete yra tikri, o kurie ne?

Kiekvienos dienos žinias ketvirtokai reflektavo spręsdami nacionalinės saugesnio interneto viktorinos klausimus. Kiekvieną dieną reikėjo atsakyti į dešimt viktorinos klausimų. Kebliausia, kad ne vienas, bet bent keli atsakymai buvo teisingi. Ketvirtokai aktyviai diskutavo, kaip reikėtų pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje ir visi kartu priėmė sprendimą.

Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje buvo užsiregistravusios 406 komandos. Dalyvavo 391 komanda. Komandos varžėsi dėl prizo - drono.

 Alizavos pagrindinės mokyklos ketvirtokų komanda „ŽINGEIDŪS VĖJAI“, surinko 66 taškus (iš 69 galimų) ir atsidūrė 41-71 vietoje. 3 klaideles viktorinos testuose padarė net 30 komandų. Paskutinėje (391) vietoje liko komanda, surinkusi tik 8 taškus.

ŠAUNUOLIAI - ALIZAVOS  PAGRINDINĖS MOKYKLOS KETVIRTOKAI!

Nuo šiolei elektroninės patyčioms jie sako griežtą; „Ne!“.