Biblioteka
Floristikos ir senosios fotografijos pažinimo užsiėmimai

Saulėtą rugsėjo 12 dieną viešėjome Palėvenės vienuolyne. Mus pasitikusi Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Giedrė paaiškino, kad visus dienos darbus skirsime garsios Kupiškio krašto menininkės - dailininkės ir fotografės - Veronikos Šleivytės pagerbimui.

Senoji dailininkė Veronika savo piešiniuose įamžino gamtos grožį. Labiausiai ji mėgo piešti gėles. Profesionalios floristės pamokoje gaminome linksmas  vazeles, o iš spalvotųjų jurginų sukūrėme gražias puokštes.

Veronika Šleivytė - pirmoji moteris fotografė. Fotografo Ginto Kavoliūno dirbtuvėse sužinojome labai įdomių senosios fotografijos paslapčių. Vienuolyno rūsyje su keistu prietaisu akloje tamsoje fotografavome žolytes, ryškinome nuotraukas, o paskui jas gražiai nuspalvinome specialiais dažais.

Vienuolyno šeimininkė prikepė rozavinių blynų ir pateikė juos su aviečių bei kriaušių uogiene. Tokius blynus valgydavo senieji vienuoliai. Labai skani buvo ir kopūstienė bei plovas, pagardinti ypatingais vienuolių prieskoniais.

Savo kūnais sukūrėme gyvą skulptūrą „VĖRAI“, kurią nufotografavo ir nufilmavo pats naujausias fotografijos stebuklas – dronas.

Nuoširdžiausiai AČIŪ dienos mokytojams bei užsiėmimų organizatoriams už įsimintiną dieną!