Biblioteka
„Mažųjų knygų bičiulių festivalis 2016“.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia „Mažųjų knygų bičiulių festivalį 2016“.

Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas knygas vaikams. Šiame festivalyje kviečiami dalyvauti vaikų darželių ugdytiniai ir pradinių klasių moksleiviai. Vaikai dalyvaus skaitymuose bei rengs spektaklius pagal pasirinktas Selemono Paltanavičiaus pasakas.

Visi festivalio dalyviai (pagal registracijoje nurodytą dalyvių skaičių) gaus prizus – tris 2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas. Jos festivalio dalyvius pasieks iki kitų metų vasario mėnesio, nes planuojamų dovanoti knygų turinys yra rankraščiuose – artimiausiu metu knygos bus iliustruojamos, ruošiamos ir tuomet atspausdintos.

Kiekvienas pateiktoje formoje užsiregistravęs auklėtojas ir mokytojas, padėjęs vaikams rengti vaidinimus, dovanų gaus knygą, kuri bus parinkta Vilniaus knygų mugėje 2016.

Dalyviai: vaikų darželių ugdytiniai, pradinių klasių moksleiviai.

Tikslas: motyvuoti vaikus skaityti, arba jiems skaityti lietuvių autorių knygas vaikams, rekomenduotas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus.

Veiklos kryptis: darželiuose auklėtojos ir mokyklose mokytojos ne trumpiau kaip 45 min. skaito Selemono Paltanavičiaus kūrinius arba skaito jau skaityti mokantys vaikai.

Auklėtiniai ir moksleiviai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių S. Paltanavičiaus kūrinių, padedami auklėtojų ir mokytojų, rengia vaidinimus, kurių trukmė nuo 5 iki 10 min. Spektakliai filmuojami ir skelbiami vaizdo įrašų svetainėje „YouTube“, o festivalio rengėjams atsiunčiama nuoroda.

Registracija: nuo 2016 m. vasario 16 d. iki balandžio 30 d.

Dalyviai registruojasi fondo interneto svetainėje (www.svieskimevaikus.lt), kur užpildo elektroninę registraciją ir pateikia vaidinimo nuorodą į vaizdo įrašų svetainę „YouTube“.

Elektroninė registracija:

http://www.svieskimevaikus.lt/registracija/registracijos-forma/.

 

 Jolanta Zigmantienė,

 Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė