Biblioteka
„ Jei žmogus nori gerai gyventi, jis turi skaityti knygas .“ Andrius Mamontovas

Balandžio 26 d. Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje vyko Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ naujų „Vaikų bibliotekėlės“ knygų pristatymas. Šio fondo steigėjai - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.

Į renginį suvažiavo aktyviausi mažieji skaitytojai iš viso Kupiškio r. mokyklų. Dalyvavo pasakų knygos „Šunojaus diena“ autorė, 2016 metų Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmos vietos laimėtoja Ilona Ežerinytė. Ši rašytoja paskelbta 2016 metų vaikų knygos karaliene.

Viešnia papasakojo, kad Kupiškyje lankosi jau trečią kartą. Pirmą kartą užklydo netyčia įsėdusi ne į tą pusę važiuojantį traukinį. Tada ji klaidžiojo po temstantį Kupiškį. Rašytoja papasakojo, kaip visai netyčia atsirado pasakų knyga „Šunojaus diena“. Pirmą pasaką ji parašė savo draugės Ingos dukrai Adelei 5 metukų gimtadienio proga. Šią pasaką perskaičiusi kita mama paprašė sukurti pasaką jos sūneliui. Rašytoja paprašė duomenų apie berniuką Dovydą ir parašė pasaką „Šunojaus diena“. Šunojus - tai šunų protėvis. Rašytoja dirba lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja privačioje mokykloje, kurioje moko tik 4 vaikus. Viešnia papasakojo, kad myli gyvūnėlius, augina gyvalazdes. Atsakė į pateiktus vaikų klausimus: ką dabar rašo? Ar sunku rašyti? Kiek uždirba? Rašytoja dėkojo literatūrinio konkurso organizatoriams, nes dėka konkurso ji tapo rašytoja ir sužinojo savo knygų įvertinimą.

Pasakų knygutėmis „Šunojaus diena“ buvo apdovanoti aktyviausi mažieji skaitytojai. Pageidaujantys gavo rašytojos autografą.

Kiekvienai rajono bibliotekai įteikti 2 komplektai naujųjų fondo knygučių. Rajono įstaigas papildė daugiau nei 700 naujų vaikiškų knygų.