Biblioteka
Prie šventinės eglutės – geriausios vaikų knygos!

Baigiantis apsisukt metų ratui įprasta aptarti pasiekimus. Alizavos pagrindinėje mokykloje  tapo tradicija šventiniame kalėdiniame renginyje susipažinti su Metų vaikų literatūros derliumi. Specialistai, vaikų literatūros tyrinėtojai, iš daugelio per 2019 metus išleistų Lietuvos vaikų rašytojų ir poetų knygų bei knygučių atrinko penkias - pačias geriausias, pačias įdomiausias, pačias vertingiausias. Kiekviena iš jų – ypatinga ir todėl labai svarbu, kad apie jas žinotų ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Šios knygutės – keliasluoksnės, kviečia vaikus  ir tėvelius skaityti kartu, kalbėtis, diskutuoti, bendrauti.

plačiau
 
Vaikų Metų knygų pristatytos Antašavoje

Alizavos pagrindinės mokyklos pradinukai, perskaitę visas penkias metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygutes, išdiskutavę, paruošę kiekvienos inscenizaciją, gruodžio 10 d. nuvažiavo pas kaimynus, į Antašavos mokyklą – daugiafunkcį centrą.

plačiau
 
Šventė su šiaurietiškomis tradicijomis

Pramuštgalviška švedų rašytojos Astridos Lindgren Pepe Ilgakojine panoro pabūti net dvidešimt dvi mokinės (nuo pirmos iki dešimtos klasės). Knygos skyrių „Pepė švenčia savo gimtadienį“ mergaitės skaitė pasidabinusios pepiška apranga bei šukuosena, neįprastomis nuotaikomis, tarpusavyje rungtyniaudamos.

plačiau
 
Bibliotekininkės praplėtė žinias apie paveikslėlių knygas

Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ dalyvavo ir Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkės.

plačiau
 
Pirmokai prisiekė gerbti knygą

Rugsėjo 17 d. dvylika Alizavos pagrindinės mokyklos pirmokų susipažino su biblioteka ir jos taisyklėmis. Vaikai sužinojo, kaip reikia elgtis su knyga. Kaip pasiimti, kaip skaityti, kur laikyti, kada gražinti knygutę.

plačiau
 
Laiminimo dainos ant Dijokalnio

Rugsėjo 14 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė išsiruošė į žygį – aplankyti Zasinyčių miške esantį mitologinį kalnelį Dijokalnis, ant jo paklausyti Gedimino Žilio koncerto, Laimučio Vasilevičiaus sekamų mitologinių pasakų.

plačiau
 
Mokiniai su pasimėgavimu „ragavo“ knygas

Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla ir Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis pakvietė 5-9 kl. mokinius į meninio garsinio skaitymo konkursą. Konkurso tema - paaugliams rekomenduojamos knygos.

plačiau
 
Stebuklai, patirti su viešniomis iš „Knygų šalies“

Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Knygos skonis“. Gegužės 16 d. mokykloje vyko „Knygų šalies“ edukacinės valandos pradinių klasių mokiniams. Kūrybines valandas vedė „Knygų šalies“ sumanytoja Sigutė Chlebinskaitė ir grafikė Rasa Vasilevičiūtė. Viešnios sutapatino Alizavos pavadinimą su knygos „Alisa – stebuklų šalyje“ pavadinimu ir perspėjo vaikus, kad susitikime prasidės stebuklai, o stebukladariais bus patys mokiniai.

plačiau
 
Žiūrėjo lėlių teatro spektaklį „Daktaras Dolitlis“

Gegužės 15 d. Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai Kupiškio kultūros centre vykusiame festivalyje „Vaikai ir lėlės“ žiūrėjo Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Daktaras Dolitlis“.

plačiau
 
Įspūdžiai iš spektaklio „Broliai Liūtaširdžiai“

Švedų rašytojos Astridos Lindgren „Broliai Liūtaširdžiai“ – nuostabi knyga apie brolišką meilę, draugystę, karą, mirtį. Aštuoniolika Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 6-9 klasių mokinių žiūrėjo Danijos režisierės Kristen Dehlhom audiovizualinį Jaunimo teatro spektaklį „Broliai Liūtaširdžiai“, rodomą Jonavos kultūros centre.

plačiau
 
1   2   3   4   10  20  sekantis  >>