Biblioteka
Džiugina išprovokuotos mokinių diskusijos apie perskaitytas knygas

Siekdamas sudominti paauglius vertingų knygų skaitymu, Kupiškio r. Alizavos pagrindinės ir Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio kolektyvas, šių metų sausio mėnesį paskelbė tarpmokyklinio skaitytojų protų mūšio nuostatus. Skaitymams parinktos neeilinės knygos – lietuvės Kotrynos Zylės mitologinis romanas „Sukeistas“ (išrinktas į geriausių 2019 metų paauglių knygų ketvertuką) ir distopinis amerikiečių rašytojos Lois Lowry „Siuntėjo“ knygų ciklas, kviečiantis įsivaizduoti, koks galėtų būti mūsų pasaulis ateityje ir kas tuomet būtų vertinama.

Pageidavusioms skaitymuose dalyvauti mokyklų bibliotekoms išsiųsti knygų komplektai ir surengti skaitymai. 7–10 klasių mokiniai ne tik skaitė, bet ir žymėjosi patikusias mintis, užsirašė iškilusius klausimus. Jaunuoliai ruošėsi ne tik protų mūšiui, bet ir diskusijai su „Siuntėjo“ knygų ciklo lietuviškuoju autoriumi – vertėju Viltaru Alksnėnu (Kęstučiu Urba).

plačiau
 
Skelbiami konkurso nugalėtojai

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius šiais metais kvietė šeimas, mokyklas, bibliotekas bei visus norinčius kartu švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną: ne tik pasigėrėti Aušros Kiudulaitės specialiai šiai progai nupieštu ir Ingos Dagilės sumaketuotu plakatu, susipažinti su kasmet vis kitos šalies rašytojo siunčiama žinute viso pasaulio skaitytojams ir tiesiog pasimėgauti mėgstamomis knygomis, bet ir skaityti jas, vaidinti, iliustruoti, žaisti, dovanoti vieni kitiems.

Užfiksuotus momentus – piešinius, nuotraukas, tekstus, vaizdo įrašus ar kitokio formato informaciją reikėjo siųsti organizatoriams, o įdomiausiai, išradingiausiai atšventusiems buvo pažadėtas prizas – geriausių metų knygų rinkinys.

plačiau
 
Vaikų Velykėlės 2020

Alizavos pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-6 klasių mokiniai dalyvauja labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ konkurse „Vaikų Velykėlės 2020“. Mokiniai nupiešė kiaušinius, juos gražai numargino ir atsiuntė fotonuotraukas. Iš nuotraukų padarėme koliažą- didelį margutį šalia mokyklos fasado. Kiekvieno mokinio margutį surasite laikraštuko „Šratinukas“ galerijoje.

plačiau
 
VIRTUALI VAIKŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

Nuo balandžio 2 iki 9 d. „Vaikų žemė“- literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams- organizavo virtualius susitikimus su 21 rašytoju. Per ZOOM programą galėjo jungtis kiekvienas.

Garsūs Lietuvos knygų kūrėjai: rašytojai, poetai, dailininkai skaitė ištraukas iš mėgstamiausių vaikystės knygų. Vieni skaitė labai įdomias ištraukas, kiti - labai gražiai jas perskaitė, treti -nuoširdžiai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus, davė smagių kūrybinių užduotėlių, dar kiti - pagrojo ir padainavo.

plačiau
 
Alizavos mokyklos bibliotekos garbė

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga - aktyviausių mokyklos bibliotekos lankytojų nominacijos! 

   

plačiau
 
Akcija „Valdžios žmonės apie knygas“

Alizavos pagrindinės mokyklos mokinių taryba inicijavo akciją „Valdžios žmonės apie knygas“. Mokiniai nusprendė sužinoti, ką skaito Kupiškio rajono savivaldybės įstaigų vadovai bei Tarybos nariai, ar knygų skaitymas turėjo  įtakos jų karjerai.

plačiau
 
Virtualus skaitymo konkursas „SKAITYK IR MĄSTYK!“

Balandžio 2-ajai – Tarptautinei vaikų knygos dienai - paminėti Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka paskelbė virtualaus skaitymo konkursą „SKAITYK IR MĄSTYK!“. Dvi savaites, karantino atostogų metu, mokyklos laikraštuko „Šratinuko“ facebook paskyroje kasdien buvo skelbiamas vis naujas klausimas ir nuoroda į knygos ištrauką, kurioje slypėjo atsakymas į pateiktą klausimą. Kiekvienos dienos vakare buvo skelbiami DIENOS LAIMĖTOJAI ir užduotis kitai dienai.

plačiau
 
Tarptautiniame konkurse - smulkiosios tautosakos iliustracijos

Patarlėse slypi didžiuliai išminties lobynai. Trumpais šmaikščiais posakiais pamokoma, perspėjama ar įvardijama tai, kas amžiams bėgant buvo protėvių pažinta ir perprasta. Pastebėjus, kad šiuolaikinė jaunoji karta nebemoka patarlių ir sunkiai įmena mįsles, dvi Alizavos pagrindinės mokyklos atstovės surengė tarptautinį piešinių konkursą „Ieškok kaip duonos ir atrasi“.

plačiau
 
Tarptautinis piešinių konkursas „Ieškok kaip duonos ir atrasi!“

Lietuvos gimtadienio išvakarėse pakvietėme mokytojas supažindinti vaikus su smulkiąja lietuvių tautosaka, o mokinius – piešiniais reflektuoti savo požiūrį, nuomonę ir patirtį.

plačiau
 
Mokėsi saugesnio interneto

Vasario 10–15 dienomis visoje Lietuvoje minėta saugesnio interneto savaitė.

Ta proga vasario 13 dieną Alizavos pagrindinėje mokykloje lankėsi „Telia“ specialistas, „Augu internete“ mentorius, Panevėžyje gyvenantis kupiškėnas Kęstutis Žiūra. Svečias vaikus mokė susikurti stiprų slaptažodį, patarė, kaip elgtis, gavus žinutę iš nepažįstamo asmens, ir ką daryti pakliuvus į internetinių sukčių pinkles.

plačiau
 
1   2   3   4   10  20  sekantis  >>