Biblioteka
Lietuvos istorinės asmenybės

Virtualią pamoką „Lietuvos istorinės asmenybės“ vedė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro metodininkas Ivanas Kuzminas.

Pamokos dalyviai žiūrėjo įvairių Lietuvos mokyklų mokinių sukurtus filmukus apie Lietuvos istorines asmenybes.  Alizavos pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai buvo aktyvūs šių filmukų vertintojai. Peržiūrėję kiekvieną, vertino pažymiais, paskui išreitingavo.

plačiau
 
VAIKAI SUKŪRĖ TREMTINIŲ PASAULĮ DĖŽUTĖJE

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka organizavo konkursą „Pasaulis dėžutėje: literatūrinis konkursas visai šeimai“. Vaikai buvo kviečiami skaityti knygas, išsirinkti vieną patinkančią sceną iš knygos ir kartu su tėveliais, mokytojais, bibliotekininkais sukurti miniatiūrinį pasaulį dėžutėje – dioramą.

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai sukūrė Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos apie tremtinių gyvenimą „Sibiro haiku“ dioramą. Vaikų įspūdžiai įamžinti filmuke.

plačiau
 
SUSIPAŽINO SU POETU DAINIU GINTALU

Alizavos pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai susipažino su šmaikštaus poeto Dainiaus Gintalo knyga „Duokit kelią begemotui!!!“.

Ketvirtokai mokėsi greitai skaityti greitakalbes „Nykštukas nykštukui“, paskui tarpusavy rungtyniavo, kuris greičiau jas perskaitys.

Paskui klausėsi linksmų eilėraščių apie Lumpsę Plumpsę Barabumsę, apie Braškę, apie varlę, apie musių grandinėlę ir piešė poeto Dainiaus portretą.

Vakare visi jungėsi į virtualų susitikimą su knygos autoriumi.

plačiau
 
PAMOKA APIE ISTORIJĄ IR KOMIKSŲ KNYGAS

Alizavos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja Jūratė Kuliukienė dalyvavo virtualioje pamokoje NIEKO NENUTYLINTI LITERATŪRA. Pamokoje iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbėjosi apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse.

plačiau
 
TEGUL ŠVIEČIA VAIKŲ LITERATŪROS ŠVIESA !

Džiaugiamės, kad Kalėdų senelio DOVANŲ sulaukė ir Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos penkios šeimos.

 

plačiau
 
PUIKI DOVANA MOKINIAMS VAIKŲ VELYKĖLIŲ PROGA

Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvauja paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“  tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. 

plačiau
 
VIKTORINA APIE PAAUGLIŲ METŲ RINKIMŲ KNYGAS

Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų aktyviausi 7-10 klasių mokiniai-skaitytojai Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo dalyvaudami virtualiame konkurse-viktorinoje.

 

plačiau
 
ALIZAVIETĖ – RAJONINIO TRAMTATULIO RATO LAUREATĖ

Kovo 19 dieną įvyko vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies atlikėjų konkurso TRAMTATULIS rajoninis ratas.

Kiekvieną sykį šis konkursas padeda atrasti nepaprastų gabumų turinčius dainuojančius, grojančius, tarmiškai pasakojančius vaikus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir atokiausiose Lietuvos vietose, o mokytojai padeda jiems atsiskleisti. „Tramtatulis“ skatina vaikus, moksleivius ir jų mokytojus plačiau pažinti, išsaugoti Lietuvos regionų bei lokalinį liaudies kūrybos savitumą, folkloro atlikimo stilistikos, grojimo, dainavimo, pasakojimo tradicijų autentiškumą ir perimamumą.

2021 metų TRAMTATULIO konkursas skirtas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.

plačiau
 
INTERNETO MEŠKIUKO PAMOKAS IŠMOKO GERAI

Alizavos pagrindinės mokyklos ketvirtokai antrą vasario mėnesio savaitę, kiekvieną dieną, jungėsi į saugesnio interneto vaizdo pamokas. Akylai stebėjo, kaip draugiško interneto meškiukas bendrauja internete, mokėsi iš jo klaidų. 

plačiau
 
VERTĖJA DONATA PLESKEVIČIENĖ (UŽTUPAITĖ)

1999 m. Donata Užtupaitė baigė dešimt klasių Kupiškio r. Alizavos pagrindinėje mokykloje. 2000- 2001 m. tęsė mokslus Kupiškio Povilo Matulionio vidurinėje mokykloje. 2001 - 2005  m. studijavo prancūzų filologiją Vilniaus Universitete. Nuo 2005 m. verčia iš prancūzų kalbos knygas vaikams ir suaugusiems, spektaklius bei filmus.

 

plačiau
 
1   2   3   4   10  20  sekantis  >>