Biblioteka
Gedimino sapno legenda

Pagal Balio Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“ Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 kl. mokinių dramos būrelis  pastatė lėlių teatriuko spektaklį. Būrelio vadovė – Irmina Puipaitė. Dekoracijas gaminti padėjo dailės ir technologijų mokytoja Audronė Užtupienė. Tai 79 – oji knyga Šimto reikšmingiausių knygų vaikams sąraše.

plačiau
 
„Baltoji varnele, atskrisk, ar ateik!“

Vasario 6 d. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko poezijos šventė – konkursas, skirtas poeto Sigito Gedos 75-mečiui.

plačiau
 
Knygos, dailės ir šokio darna

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius inicijavo visuomenės balsavimą už geriausias lietuvių autorių knygas.2017 m. gegužės 7 d. paskelbtas reikšmingiausių vaikų ir paauglių knygų šimtukas. Šių metų pradžioje išleistas unikalus katalogas  „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Mokytojų pareiga atskleisti šių knygų moralinę ir meninę vertę.

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos penktokai skaitė 61- ąją šimtuko knygą. Tai K. Kubilinsko eiliuota poemėlė „Ledinukas“ apie Senio Šalčio anūką, labai mėgųsi girtis.

Paskui vyko integruota dailės ir šokio pamoka „Vaizdo ir judesio raiška K. Kubilinsko poemėlėje „Ledinukas“ “. 

plačiau
 
Alizavos mokykloje svečiavosi Ulfopotamijos šalies kūrėjas

Sausio 15 d. Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos 1-7 klasių mokiniai susitiko su vaikų rašytoju iš Kauno, Virgiu Šidlausku. Jo knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ nominuota Metų knygos rinkimams. Tai fantastinė apysaka vaikams apie drąsą ir atsakomybę, apie draugystę ir pasiaukojimą, apie baimę prisipažinti suklydus, apie pasaulio pažinimą ateinantį per pavojus ir pašėlusius  nuotykius.

plačiau
 
„Laimė – skaityti knygas!“

Sausio 10 d. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų kategorijos knygas Kupiškio miesto vaikams, susirinkusiems į Kupiškio r. savivaldybės viešąją biblioteką.

plačiau
 
Dosnios septintosios Knygų Kalėdos

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“, šiemet vėl pakvietusios dovanoti naujų knygų savo bibliotekai, buvo sėkmingos. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos fondas pasipildė 60 naujų grožinės ir pažintinės literatūros knygų.

Mokyklos bibliotekai knygas dovanojo poetas Vilius Baltrėnas, Šiaurės ministrų biuras, Biržų regioninis parkas, Lietuvos automobilininkų sąjunga, buvusios mokinės Dalė Miknevičiūtė ir Vilė Leščinskienė, mokytojai: Rima Dyraitė, Aiva Jonušauskienė, Audronė Užtupienė, Vitalija Mikšienė, Eimutis Sarsevičius; 5, 7 ir 8 klasių mokiniai, trečiaklasė Agnė Tuskaitė, antraklasiai - Ineta Kucinaitė ir Mindaugas Kernagis. Nuoširdžiai Ačiū jiems!

plačiau
 
Vaidino iš Metų knygų.

5-10 klasių mokiniai į Kalėdinį karnavalą rinkosi, paruošę vaidinimus taip pat iš akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygų. Penktos ir septintos klasės mokiniai vaidino lemtingąją Šunojaus dieną, kai šunys kalbasi su vaikais žmonių kalba. Šeštaklasiai išradingai pavaizdavo neklaužados Ulfo Mulfo kelionę po fantastišką mišką, kuriame medžiai aistringai žaidžia futbolą. Aštuntos klasės mokiniai pademonstravo 1986 m. vaikų žaidimus, kuriuos žaidė „Aš esu Tomas, seklys“ knygutės personažai. Devintokai pasivertė knygos „Laimė yra lapė“ herojais ir įrodė, kaip smagu kalbėtis apie paprastus dalykus. Patys vyriausi, dešimtokai, metė kaltinimą suaugusiems – priimdami sprendimus tarkitės su vaikais! Jie suvaidino ištrauką iš knygos „Brolis, kurio nereikėjo“. Aistė ( įkūnijusi knygutės herojų Gvidą) labai išraiškingai perteikė dramatiškus jo įsivaizdavimus apie būsimą brolį.

plačiau
 
Skaitymo skatinimo projektas gavo dalinį finansavimą!

Paskelbtas Lietuvos kultūros tarybos sprendimas dėl kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Skaitymo skatinimo iniciatyvos“ projektų dalinio finansavimo 2018 metais, kuriame 1.3 punktu rašoma, kad skiriamas finansavimas Kupiškio r. Alizavos pagrindinės  mokyklos projektui „Lietuvos šimtmetis ir knygos vaikams“. Projektas įvertintas 72,20 balų. Skirta 1250 eurų.

 

plačiau
 
Apie knygas prie Kalėdų eglutės

Prie baltos Kalėdų eglutės susirinkę, Alizavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai šoko, dainavo, deklamavo ir kalbėjosi apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas.

plačiau
 
Man svarbiausia šimtmečio knyga vaikams

Gruodžio 11 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame Prano Mašioto skaitymai – tradiciniame moksliniame-praktiniame seminare dalyvavo ir Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkės. Seminarą organizavo Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius. Seminaro tema „Lietuvių vaikų literatūros šimtmetis“.

plačiau
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>